Hackeři ukradli kryptoměny za třináct miliard korun | e15.cz

Senát USA schválil Bidenův plán investic do infrastruktury. Hackeři ukradli kryptoměny za miliardy

Lukáš Vojáček

Lukáš Vojáček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Top události

Bidenův balíček dostal v Senátu zelenou

Americký Senát definitivně schválil dlouho vyjednávaný balíček investic do infrastruktury v objemu jednoho bilionu dolarů, skoro 22 bilionů korun. Výsledek hlasování je vítězstvím především pro prezidenta USA Joea Bidena, jenž se snažil plán prosadit horní komorou amerického Kongresu několik posledních měsíců. Více než polovina investic je určená na rozvoj amerických dálnic, hromadné dopravy, internetového pokrytí a vodního hospodářství. Vedle senátorů z Bidenovy Demokratické strany balíček podpořilo i devatenáct republikánů. Návrh nyní poputuje do Sněmovny reprezentantů, která o něm bude hlasovat nejspíš až v září.     

Evropské země chtějí vracet migranty

Šest států Evropské unie trvá na vracení nelegálních migrantů zpátky do Afghánistánu, navzdory přetrvávajícímu válečnému konfliktu v této zemi a nedávným územním ziskům radikálního hnutí Tálibán. Jedná se o Německo, Rakousko, Dánsko, Belgii, Nizozemsko a Řecko. Země společně napsaly Evropské komisi, že zdržování deportací vyšle špatný signál a bude Afghánce ještě více motivovat k pokusům dostat se do Evropy. K pozastavení některých deportací vyzval minulý týden Evropský soud pro lidská práva. Švédsko, Norsko a Finsko přestaly vracet afghánské uprchlíky do vlasti v červenci. S velkým přívalem migrantů přes Bělorusko se aktuálně potýkají pobaltské republiky. Lotyšská vláda dnes kvůli tomu vyhlásila ve třech krajích a v pohraničním městě Daugavpils nouzový stav.

  

Z trhů a burz 

Americké akcie uzavřely smíšeně, evropské rostly

Akciové trhy ve Spojených státech se v úterý na směru neshodly. Index Dow Jones zpevnil o 0,46 procenta a širší S&P 500 přidal 0,1 procenta. Nasdaq Composite nicméně o 0,49 procenta oslabil. O tři procenta zdražila ropa. Cena zlata uzavřela na červené nule. Bitcoin se i ve středu ráno držel nad hodnotou 45 tisíc dolarů. Burzy v západní Evropě za včerejšek posílily. Nejvíce britský index FTSE 100, který se zvýšil o 0,4 procenta. V zisku uzavřel i francouzský CAC 40 (+ 0,1 procenta), německý DAX (+ 0,16 procenta) a celoevropský Stoxx Europe 600 (+ 0,35 procenta).  

Velká kryptoměnová loupež

V noci na dnešek došlo k jedné z největších krádeží v historii kryptoměnového trhu. Neznámá skupina hackerů odcizila tisíce digitálních aktiv za 600 milionů dolarů, zhruba třináct miliard korun. Většinu ukradených virtuálních platidel tvoří etherea a binance coiny. Kyberútočníkům se prý podařilo objevit slabinu v zabezpečení blockchainové platformy Poly Network. Ta vyzvala hackery na Twitteru k navázání komunikace a navrácení aktiv. Generální ředitel největší kryptoměnové burzy Binance Čchang-pcheng Čao řekl, že jeho společnost spolupracuje s bezpečnostními partnery a snaží se poškozeným majitelům kryptoměn pomoci. Nemůže však garantovat, že se pachatele podaří vypátrat.      

Tweet dne

„Už jste někdy slyšeli o české firmě prodané za osm miliard dolarů? Zajímavé je, že Avast byl založen v roce 1988, tedy ještě před pádem komunismu.“

Irský novinář dlouhodobě žijící v Česku Ian Willoughby komentuje převzetí české antivirové společnosti Avast americkou firmou NortonLifeLock. Více o transakci za 185 miliard korun si můžete přečíst na E15.cz

Stane se dnes

  • Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid zahájí svou první oficiální návštěvu Maroka od normalizace vztahů obou zemí před sedmi měsíci.
  • Řecko nadále bojuje s ničivými lesními požáry. Na místě zasahují i čeští hasiči. 
  • V Německu probíhá stávka strojvedoucích nákladní i osobní železniční dopravy. Strojvedoucí požadují vyšší mzdy. Stávka potrvá do pátku, do té doby budou přerušeny přímé vlakové spoje mezi Berlínem a Prahou.
  • Berlín si v těchto dnech připomíná 60. výročí od rozdělení města na Východní a Západní a zahájení výstavby Berlínské zdi. 
  • Spojené státy budou informovat o vývoji inflace a federálního rozpočtu USA za červenec.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video