Američan po vyloupení banky házel peníze lidem na ulici | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Vánoční vzrušení v Coloradu. Muž vyloupil banku, peníze rozdal lidem na ulici a u kafe čekal na policii

Vánoční vzrušení v Coloradu. Muž vyloupil banku, peníze rozdal lidem na ulici a u kafe čekal na policii
David Wayne Oliver na snímcích policie v Colorado Springs.
• 
ZDROJ: Twitter Colorado Springs Police

ČTK

Americká policie zadržela v pondělí muže s bílým plnovousem, který ve městě Colorado Springs vyloupil banku. Peníze si ale nenechal pro sebe - bankovky rozhazoval mezi lidi na ulici a volal při tom Veselé Vánoce.

O kolik peněz lupič banku připravil, policie neuvedla. Část jich sice lidé na ulici posbírali a vrátili, stále ale chybějí tisíce dolarů, informovala v úterý agentura Reuters. 

Pětašedesátiletý David Wayne Oliver podle policie hrozil ve finančním ústavu Academy Bank ve městě Colorado Springs, že použije zbraň, pokud nedostane peníze. S částkou, jejíž výši policie nezveřejnila, následně vyrazil do ulic města a ukradené bankovky rozhazoval kolem sebe.

"Začal házet peníze z pytle a křičel 'Veselé Vánoce'," popsal událost místní televizi jeden ze svědků. Podle něj lidé část bankovek posbírali a vrátili do banky. List The Denver Post ale uvedl, že se do banky nevrátily "tisíce dolarů".

Lupiče zadrželi v nedaleké kavárně, kde podle místní televizní stanice KKTV zjevně čekal na policii. Zbraň se u něj nenašla. Situace je nyní v šetření úřadů. 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!