Zakleté místo šéfa fotbalové Premier League. Nenastoupil na něj už druhý vybraný manažer | E15.cz

Zakleté místo šéfa fotbalové Premier League. Nenastoupil na něj už druhý vybraný manažer

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Anglické fotbalové Premier League nebude šéfovat ani David Pemsel, jenž stejně jako předchozí kandidátka Susanna Dinnageová z funkce odstoupil ještě dřív, než ji začal vykonávat.

Šéf mediální skupiny Guardian Pemsel rezignoval poté, co se v tisku objevily informace o jeho nevhodném chování k bývalé kolegyni.

Jednapadesátiletý Pemsel byl do funkce výkonného šéfa Premier League vybrán začátkem října a měl ji převzít v únoru. Poté, co list The Sun zveřejnil zprávy se sexuálním podtextem, které posílal bývalé kolegyni, se ženatý otec tří dětí Pemsel budoucí pozice vzdal.

"Po odhaleních v médiích v tomto týdnu a rozhovorech s Davisem Pemselem dnes Premier League přijala Davidovu rezignaci a on se tak nestane výkonným šéfem," uvedli v tiskovém prohlášení představitelé anglické nejvyšší soutěže.

Premier League bude i nadále řídit dočasný šéf Richard Masters. Funkce se ujal loni v listopadu po odchodu Richarda Scudamorea, pod jehož vedením liga zaznamenala v minulých 20 letech mimořádný ekonomický vzestup.

Jeho nástupkyní měla být původně Dinnageová, jež se ale rozhodla zůstat v televizní společnosti Discovery a koncem minulého roku oznámila, že do funkce nenastoupí. Na tom křesle snad něco je, chtělo by se říct.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video