Brazílie pod tíhou koronaviru, země má již přes půl milionu nakažených | e15.cz

Brazílie pod tíhou koronaviru, země má již přes půl milionu nakažených

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Protesty v USA pokračují

Již osmý den pokračují protesty ve Spojených státech, které vyvolala násilná smrt černocha George Floyda. K pokojné manifestaci se například sešlo zhruba 60 tisíc lidí ve Floydově rodném Houstonu. Protesty a demonstrace však pokračují i v mnoha dalších městech. Situace je na většině míst v zemi údajně relativně klidná i přesto, že lidé často porušovali noční zákazy vycházení. Rabování pokračovalo v New Yorku, jehož vedení na twitteru kritizoval prezident Donald Trump.

Brazílie pod tíhou koronaviru

Celkem 28 936 potvrzených případů nákazy koronavirem přibylo za posledních 24 hodin v Brazílii. Jihoamerická země již eviduje celkem 555 383 případů infekce. Na následky onemocnění již zemřelo 31 199 osob. Další smutný rekord si země připsala i nyní. Během posledních 24 hodin zemřelo dalších 1262 lidí. 

Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Joe Biden, bývalý americký viceprezident, zvítězil v primárkách Demokratické strany. A to ve všech sedmi státech, ve kterých se včera hlasovalo. Republikánské primárky všude vyhrál současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Čeká se již jen na výsledky hlasování z hlavního města Washingtonu. V úterý se demokratické a republikánské primárky konaly kromě hlavního města Washingtonu ve státech Pensylvánie, Indiana, Rhode Island, Nové Mexiko, Montana, Jižní Dakota a Maryland.

Akciím se dařilo

Evropské akcie se vyšplhaly na úroveň z první poloviny března. Výrazně posílila burza ve Frankfurtu, kde německé automobilky totiž těží z nadějí na státní podporu prodeje. Panevropský akciový index STOXX 600 obchodování uzavřel růstem o 1,57 procenta na 359,77 bodu. Dařilo se i akciím ve Spojených státech, které pokračovaly v růstu. Obchodníci převážně ignorovali rozsáhlé sociální nepokoje a obavy z pandemie a místo toho se zaměřili na rušení koronavirových omezení a signály hospodářského oživení. Nejvíce k růstu přispěly akcie finančních, průmyslových a technologických společností.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah