Arriva se prodávat nebude. Může za to brexit | E15.cz

Arriva se prodávat nebude. Může za to brexit

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá státní železniční společnost Deutsche Bahn (DB) zatím dává k ledu plány částečné privatizace svých divizí Arriva a Schenker. Důvodem je rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii, oznámil dnes generální ředitel DB Rüdiger Grube. Vedení bude podle něj o záměru informovat dozorčí radu na zasedání, které se bude konat 14. prosince.

 

Vedení podniku chce dozorčí radě oznámit, že na základě současných hodnocení nemůže nabídku akcií doporučit. Grube řekl, že takzvaný brexit, tedy odchod Británie z EU, zásadně mění situaci. "Vyhazovali bychom peníze z okna, to by bylo pošetilé," prohlásil.

Společnost Deutsche Bahn plánovala prodat akcie své britské dceřiné společnosti Arriva a logistické divize Schenker za celkem 4,5 miliardy eur (121,6 miliardy korun). Peníze chtěla použít na snížení dluhu, který dosahuje téměř 20 miliard eur.

Německé železnice teď nepotřebují naléhavě hotovost, protože Německo v září souhlasilo, že poskytne firmě finanční injekci ve výši jedné miliardy eur. Podnik má také naději, že v příštích čtyřech letech dostane dalších 1,4 miliardy eur, uvedla agentura Reuters.

Arriva působí také v České republice. Společnost Arriva Transport ČR je jedním z největších autobusových dopravců v Česku, v tuzemské autobusové dopravě má zhruba pětinový podíl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.