OBRAZEM: Jednotné krabice a moderní technologie. V Ostravě vyrostl sklad nové generace | E15.cz

OBRAZEM: Jednotné krabice a moderní technologie. V Ostravě vyrostl sklad nové generace

Michal Nosek

Moderní technologie stále výrazněji pronikají i do skladů. Aktuálním příkladem je nové logistické centrum značky reklamního textilu Adler Czech v Ostravě. Firma své zboží dodává kromě zemí střední a východní Evropy také do Pobaltí.

Společnost v Ostravě otevřela nové centrum s technologiemi za zhruba osmdesát milionů. Vedení podniku se navíc po roce a půl jednání podařilo dohodnout s asijskými dodavateli jednotný formát krabic. „Díky tomuto kroku jsme výrazně zvýšili skladovou i přepravní kapacitu. Všechno formátově pasuje, a tak zmizela nevyužitá místa,“ uvedl šéf logistiky ostravského centra Martin Řehoř.

V porovnání s obdobnými objekty je logistické centrum Adler unikátní zejména využitím nejmodernějších technologií. „Díky nim může firma zajistit dodávku zboží směrem k zákazníkům v rekordně krátkém čase. Denní vyskladnění až 250 tisíc kusů textilu objemově představuje zhruba 3 500 balíků,“ dodal Řehoř. V důsledku nasazení nových technologií je k vyskladnění třeba minima lidských pracovníků.

České sklo si oblíbili oligarchové i šejci

Celý proces je řízený automaticky díky systému skladové evidence. Jde o kombinaci přepravních a informačních technologií řízenou prostřednictvím malého průmyslového počítače. „Řízení přepravek na dopravníkové lince zabezpečuje technologie bezkontaktního označení k rozlišení zboží a k bezkontaktní komunikaci na krátkou vzdálenost,“ připomněl Řehoř.

V Ostrava Business Park Adler v současnosti pracuje zhruba stovka zaměstnanců. Na optimalizaci distribuční technologie Adler spolupracuje s experty z katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství VŠB Ostrava. Cílem je snižování namáhavé fyzické práce a rozšiřování robotizovaných systémů. Cena každého z nich představuje zhruba 1,5 milionu korun.

MILIARDÁŘI: Projekt na okolí Masaryčky jsme vybrali až na šestý pokus, říká Dospiva
Koupání v gulagu. Z bývalého sovětského vězení se stal ráj potápěčů, nahlédněte pod hladinu
Brutalistní UFO bulharských komunistů chátrá téměř třicet let. Prohlédněte si netradiční atrakci

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud