O titul Stavba roku 2022 usiluje i pražský barokní Clam-Gallasův palác | e15.cz

O titul Stavba roku 2022 usiluje i pražský barokní Clam-Gallasův palác

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražský Clam-Gallasův palác, který se po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřel široké veřejnosti, získal nominaci na titul „Stavba roku 2022“. O vítězi v soutěži rozhodne porota odborníků. Do hlasování se může zapojit i veřejnost, a to až do 12. října 2022.

Do letošního ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 79 projektů, přičemž 31 z nich získalo nominaci. A právě Clam-Gallasův palác je jednou z 18 pražských staveb usilujících o tento titul.

Do budoucna bude prostory využívat Muzeum města Prahy pro výstavy a v plánu jsou i různé další akce pro veřejnost. Kromě plánovaných expozic bude postupně v areálu otevřena restaurace, kavárna nebo například galerijní obchod.

Komplexní rekonstrukce Clam-Gallasova paláce se týkala jak interiérů, tak i jeho dvora a fasády. Hlavní město zaplatilo za jeho přeměnu přibližně 470 milionů korun bez DPH. 

Stavba roku je celostátní a největší soutěž v oboru architektury, která každoročně mapuje úspěchy českých firem, jednotlivců i institucí na území České republiky i mimo ni. Soutěž úzce spolupracuje s nejvýznamnějšími partnery z řad státní správy, odborných institucí i masmédií. Účastí v této přehlídce si přihlašovatel zajistí prestiž a prokazatelnou kvalitu své stavby.

Hlasovat lze do 12. října 2022 na webových stránkách Stavba roku.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah