Nastartujte se bude opět hledat zajímavé start-upy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Projekt Nastartujte se bude opět hledat zajímavé a inovativní start-upy

Projekt Nastartujte se bude opět hledat zajímavé a inovativní start-upy
Michaela Gregorová a Jakub Henni, zakladatelé firmy Nesnězeno, vítězové soutěže Nastartujte se v roce 2019.
• 
ZDROJ: Archiv
Viliam Buchert

Viliam Buchert

Už 8. ročník soutěže Komerční banky „Nastartujte se“ začne v květnu opět hledat zajímavé menší firmy a podnikatele, kteří přicházejí s originálními nápady a produkty. V minulých letech se soutěže zúčastnilo na 400 projektů, z nichž některé úspěšně působí nejenom na českém trhu, ale i v zahraničí.

Vítězný projekt minulého ročníku Nastartujte se, firma Nesnězeno, je vidět i v těchto týdnech, kdy svět zápasí s pandemií nového typu koronaviru.

Nesnězeno, které se snaží řešit plýtvání kvalitními potravinami a nabízí se slevou jídlo, které se nepodařilo prodat restauracím, změnila kvůli nouzovému stavu vyhlášenému v České republice od 13. března svůj byznysový model. Už se nesnaží pouze zabránit plýtvání jídlem, ale přímo pomáhá restauračním zařízením, které musí mít v současnosti zavřeno. Proto se na čas zřekla i svých provizí. Dodává pak jídlo z restaurací i zdravotníkům, seniorům či lidem bez domova.

„Zdravotníci teď pracují na dvě stě procent a už jim někdy docházejí síly, senioři jsou zase izolovaní a bojí se vycházet. Ve složité situaci jsou i lidé, kteří jsou na ulici a jsou odkázaní na pomoc ostatních,“ vysvětluje spoluzakladatelka Nesnězeno Michaela Gregorová.

Svůj projekt, který povzbudilo a finančně podpořilo i loňské vítězství v projektu Komerční banky Nastartujte se, založila Gregorová před dvěma lety s Jakubem Hennim. Podařilo se jim už zachránit přes 50 tisíc jídel a pomocí jejich aplikace s Nesnězeno spolupracuje na 500 restauračních podniků.

OBRAZEM: Svatby povoleny. Jak vypadá slavnostní obřad v úsporném režimu?

Na současnou složitou situaci reagují i další projekty, které prošly soutěží Nastartujte se. Start-up Art Carbon, který byl minulý rok v Nastartujte se na druhém místě, vyvinul adsorpční nanomateriál pro velkoobjemovou filtraci vody k odstranění mikropolutantů, bakterií a virů, který nyní začal vyrábět. „Rádi bychom jej nabídli v institucím, které by jej mohly potřebovat. Zejména nemocnicím a dalším klíčovým složkám státu. Jsme připraveni materiál poskytnout zdarma formou pomoci,“ říká Daniel Bouša, jednatel Art Carbonu.

Zkušenosti z minulých let ukazují, že úspěšné projekty nejenom že získaly finanční podporu od Komerční banky, ale díky větší mediální prezentaci si některé poměrně rychle našly i nové obchodní partnery a investory.

Celková hodnota ceny pro vítěze bude letos přes 517 tisíc korun, z čehož 300 tisíc je přímá dotace na rozjezd úspěšného podnikání. Finanční ohodnocení získají také druhý a třetí v pořadí a také vítěz „E15 Ceny veřejnosti“, o které nerozhoduje odborná porota jako v případě celkových vítězů, ale lidé o ní hlasují na webu projektu.

Všechny zatím uskutečněné ročníky ukázaly, že se do soutěže hlásí především podnikatelé, kteří často využívají nejrůznější moderní technologie, mobilní aplikace a kromě novátorských výrobků nabízejí i služby pro děti, mladé lidi či zboží, které vyniká originalitou zpracování a vysokou užitnou hodnotou.

„Program umožňuje propojit začínající podnikatele se světem velkého byznysu, s investory i s jejich budoucími zákazníky. Těší nás, že finanční i nefinanční podpora z naší strany umožňuje těmto záměrům urychlit vývoj, posílit marketing nebo expandovat na zahraniční trhy. Zpětná vazba od výherců nám dává motivaci, že má smysl v tomto úsilí pokračovat. Začínající podnikatelé jsou budoucností země a naší snahou je být pro ně silným a dlouhodobým partnerem nejenom v začátcích, ale i v dalších fázích jejich podnikání,“ vysvětluje Jan Kubálek, který zasedá v odborné porotě a je manažerem Komerční banky pro strategii retailového bankovnictví.

Podmínky účasti v soutěži KB

Kdo se chce přihlásit do soutěže, potřebuje především zajímavý nápad, inspiraci, podnikatelský plán a vlastní IČO. Dále musí být klientem Komerční banky se sjednaným podnikatelským účtem. Ten je v KB pro začínající podnikatele zdarma. Podmínkou dále je, že ten, kdo se přihlásí, pod danou živností aktivně podniká méně než 24 měsíců.

Další informace na www.nastartujtese.cz

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!