Ekonom Kovanda zamířil do Trinity Bank. Bude vyhodnocovat investice i strategii | E15.cz

Ekonom Kovanda zamířil do Trinity Bank. Bude vyhodnocovat investice i strategii

Lukáš Kovanda, Trinity Bank
Lukáš Kovanda, Trinity Bank
• 
ZDROJ: Lukáš Kovanda, Trinity Bank

lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Člen národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda nastoupil na pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank. Bude zde vyhodnocovat investiční příležitosti a také se podílet na rozhodnutích o dalším vývoji a strategii. 

V rámci spolupráce s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem Trinity Bank, se bude Kovanda podílet i na další expanzi společností ze skupiny Radomíra Lapčíka, uvádí banka v tiskové zprávě.

„Příležitost podílet se na dalším rozvoji a budování české banky mě nesmírně zaujala a na spolupráci s panem Lapčíkem se těším. Obdivuji, co se mu za 25 let podařilo vybudovat, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Současně oceňuji důraz na hodnoty a výjimečnost přístupu a i prostor pro mezinárodní působení patří mezi důvody, proč jsem nabídku na spolupráci přijal,“ uvádí k nové spolupráci Kovanda.

Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank, pak ke spolupráci uvádí: „Trinity Bank soustavně roste. S postupným růstem souvisí i posilování týmu o přední experty a právě Lukáš Kovanda je v tomto oboru jedním z nejpovolanějších. Proto jsem nesmírně rád, že jsme jej do našeho týmu získali. Věřím, že vzájemná spolupráce přispěje k dalšímu růstu banky a podpoří poskytování nadstandardních služeb pro naše klienty.“

Předchůdcem Trinity Bank byl Moravský Peněžní Ústav, který byl založen v roce 1996 ve Zlíně a patřil mezi největší spořitelní družstva v ČR. Bankovní licenci společnost dostala od České národní banky v polovině předloňského prosince, následně se přejmenovala na Trinity Bank.

Autor: lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah