„Padouch“ Fuld se vrací. Exšéf Lehman Brothers má nový byznys | E15.cz

„Padouch“ Fuld se vrací. Exšéf Lehman Brothers má nový byznys

Pod přísahou. Už v říjnu 2008 Fuld vypovídal před výborem Sněmovny reprezentantů pro dohled a vládní
reformy. Jednal jsem řádně na základě informací, které jsem měl, uvedl tehdy
Pod přísahou. Už v říjnu 2008 Fuld vypovídal před výborem Sněmovny reprezentantů pro dohled a vládní reformy. Jednal jsem řádně na základě informací, které jsem měl, uvedl tehdy
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší šéf zkrachovalé banky Lehman Brothers Richard Fuld se po letech odmlky vrací do velkého byznysu. Sedm let poté, co se jeden z největších finančních domů na Wall Street s Fuldem u kormidla zhroutil pod lavinou špatných hypoték, rozjíždí finančník nový podnik opět s napojením na reality.

Jeho firma Matrix Advisors získala letos na jaře makléřskou licenci a svým klientům hodlá radit také při realitních investicích. Muž, kterému finanční svět stále nepřišel na jméno, už kolem sebe stihl soustředit i další známá jména z řad zneuznaných bankéřů a byznysmenů.

Vedle Howarda Schusslera, bývalého správce aktiv v realitní investiční společnosti Kimco, našel ve Fuldově projektu útočiště i někdejší finančník Goldman Sachs John Yanchek. Podle listu USA Today, který čerpá z regulatorního hlášení firmy, Fuldův tým doplňují bývalé kádry z vedení potápějící se banky Lehman Brothers, pánové Ernest Green a David Karlin. „Nabízíme služby v oblasti realitních transakcí, včetně vyhledávání investičních příležitostí,“ uvádí mimo jiné strohá webová stránka Matrix Advisors.

Fuld se v minulém týdnu objevil poprvé od pádu banky na veřejnosti v rámci newyorské konference MicroCap věnované spekulativním investicím do začínajících firem. „Nebyla to moje chyba. Na počátku krize Lehman Brothers stál tlak americké vlády na poskytování hypoték v kombinaci s prostředím snadno dostupných úvěrů,“ vzkázal Fuld nevraživé veřejnosti.

Fuld stál na samém počátku krize
Úpadek banky Lehman Brothers ohlášený v září 2008 byl největším bankrotem americké firmy v historii a prakticky odstartoval globální finanční krizi. Fuld působil ve vedení banky od roku 2000, podle tehdejších odhadů si za osmileté působení v křesle šéfa mohl vydělat až půl miliardy dolarů.
Pád Lehman Brothers byl předmětem vyšetřování americké Komise pro cenné papíry, která jej v roce 2012 po třech letech uzavřela s tím, že o podvodech v bance neexistují důkazy.
Americkým Kongresem byl Fuld po bankrotu banky označen za „padoucha“ a smutného maskota finančních a platových excesů na předkrizové Wall Street.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.