Rohlík začne doručovat potraviny skrze speciální AlzaBoxy

Internetový obchod Alza.cz umožní on-line supermarketu Rohlík.cz dodávky potravin prostřednictvím vybraných výdejních AlzaBoxů.

Internetový obchod Alza.cz umožní on-line supermarketu Rohlík.cz dodávky potravin prostřednictvím vybraných výdejních AlzaBoxů. Zdroj: profimedia.cz

Podnikatel Tomáš Čupr, zakladatel e-shopu Rohlik.cz
Pro Rohlík je spolupráce dalším krokem, jak mimo své Rohlik Pointy rozšířit místa k vyzvednutí nákupu.
3
Fotogalerie

Internetový obchod Alza.cz umožní on-line supermarketu Rohlík.cz dodávky potravin prostřednictvím vybraných výdejních AlzaBoxů. Alza upravila zhruba 50 těchto svých boxů tak, aby uchovaly potraviny čerstvé. 

Pro Rohlík je spolupráce dalším krokem, jak mimo své Rohlik Pointy rozšířit místa k vyzvednutí nákupu. Alza zase maximalizuje využití kapacity již vybudovaných výdejních schránek. Po loňském spojení se Zásilkovnou je Rohlík dalším partnerem, který do AlzaBoxů začíná doručovat.

"Naši síť AlzaBoxů neustále rozšiřujeme a postupně ji otevíráme i dalším hráčům na trhu. Spojení s Rohlíkem nám dává velký smysl, sortiment obou e-shopů se vzájemně doplňuje a zákazník si může jednoduše vše vyzvednout na jednom místě," uvedl ředitel expanze Alzy Jan Moudřík. Podle něj nedává smysl, aby každý stavěl své výdejní boxy, a proto Alza volnou kapacitu nabízí partnerům.

Do schránek určených pro doručování objednávek z Rohlik.cz jsou umístěné coolboxy, které dokážou udržet potraviny dostatečně vychlazené až čtyři hodiny. Nakupující si tak touto cestou mohou nechat doručit i objednávky obsahující zboží vyžadující nepřetržitý chladící řetězec včetně mražených potravin. Nákup je potřeba z AlzaBoxu vyzvednout do tří hodin od doručení, v případě nevyzvednutí se zboží vrací zpět do skladu.

Dvě desítky AlzaBoxů se pro on-line supermarket otevřou v Praze, například v OC Stromovka, OC Palladium, v Galerii Myšák nebo u kina Cinestar na Smíchově. Tři z nich pak zákazníci najdou v Brně. Firmy nezapomněly ani na milovníky potravin mimo dvě největší města, proto bude možné nákupy z Rohlíku vyzvednout také v AlzaBoxech od Plzně až po Ostravu.

Alza měla na konci minulého roku 700 AlzaBoxů a jejich síť stále rozšiřuje. Do konce příštího roku jich chce mít 3000. Vlastní výdejní boxy Z-BOX provozuje i Zásilkovna, která jich má přes 500, nebo logistická společnost WeDo s více než stovkou samoobslužných výdejen.