Rohlík.cz odstartoval zahraniční expanzi, začíná rozvážet po Budapešti | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Rohlík.cz odstartoval zahraniční expanzi, začíná rozvážet po Budapešti

ČTK, bru

Společnost Rohlík.cz poprvé vstupuje na zahraniční trh. Firma odstartovala dodáky potravin obyvatelům Budapešti a jejího okolí prostřednictvím e-shopu Kifli.hu. 

Firma slibuje rozvoz nákupů do tří hodin od objednání, minimální objednávka bude za 5000 maďarských forintů (zhruba 385 korun). 

„Maďarsko bude první test naší služby ve dvojnásobně větším městě než v Praze, v budoucnu chceme expandovat do dalších zemí. Do pěti let bych chtěl už fungovat v Německu. To je pro mě klíčový cíl,“ uvedlvětšinový majitel Tomáš Čupr.

Pro maďarský e-shop pracuje v první fázi zhruba 50 lidí, v budoucnu by jich mělo být více. „V Budapešti zatím probíhá kampaň v menším měřítku, počátkem února ji plánujeme významně zintenzivnit," dodal Čupr.

Rohlík.cz může koupit velkoobchodníka MyFood Wholesales

Firma plánuje na trhu zabodovat sortimentem a rychlostí doručení. Zatím tam rozváží potraviny řetězce Tesco, Spar a lokální řetězec Auchan, doručují do druhého dne od objednání. „My jsme schopni nákupy přivézt do 120 minut od objednání s patnáctiminutovou přesností, což v Evropě dokážeme pouze my. Věříme, že tím se nám podaří porazit konkurenční společnosti,“ uvedl Čupr. Stejně jako v ČR chce nabízet zboží od lokálních dodavatelů, v sortimentu bude mít na 8000 položek.

Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Maďarskou expanzi firma financuje ze svého zisku, prvnotní investice se pohybuje v desítkách milionů korun, uvedl dříve pro E15 Čupr.

Firmě Velká pecka, která provozuje internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, ve finančním období od 1. května 2018 do letošního dubna meziročně vzrostly tržby za prodej zboží o 62 procent na 2,4 miliardy korun. Její čistý zisk činil 108 tisíc korun, zatímco v minulém účetním období byla ve 102milionové ztrátě. Firma poprvé od svého vzniku dosáhla kladného hospodářského výsledku, příští rok chce expandovat do Vídně a výhledově také do Bukurešti.

Letos spustíme Budapešť, do roka chceme být i ve Vídni, říká šéf Rohlik.cz Čupr
Rohlík.cz postoupil v přípravách expanze do Maďarska, koupil doménu kifli.hu

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!