Toyota a Suzuki se dohodly na kapitálovém propojení | E15.cz

Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na kapitálovém propojení

ČTK

Share on Facebook Messenger

Japonští výrobci automobilů Toyota Motor a Suzuki Motor se dohodli na kapitálovém propojení. Podle televize NHK a listu Nikkei investuje Toyota do menšího konkurenta Suzuki asi 96 miliard jenů (přes 21 miliard korun) a získá v něm zhruba pětiprocentní podíl. Suzuki by měla naopak investovat přibližně 48 miliard jenů do Toyoty.

Automobilky už v roce 2016 uvedly, že uvažují o vytvoření partnerství kvůli technologickým výzvám a potřebě udržet krok s rostoucí konsolidací v globálním automobilovém průmyslu.

Toyota je největší automobilkou v Japonsku, zatímco Suzuki patří čtvrtá příčka. Suzuki, která se soustředí na výrobu malých automobilů, má v poslední době potíže s financováním vysokých nákladů na výzkum a vývoj technologií pro automatické řízení.

Automobilky Toyota a Suzuki už v letošním roce ohlásily dohodu o spolupráci při výrobě elektromobilů a malých vozů, připomíná agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.