Soud v Sofii zrušil zablokování prodeje aktiv ČEZ v Bulharsku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

ČEZ může prodat bulharská aktiva Euroholdu. Soud v Sofii zvrátil verdikt antimonopolního úřadu

ČTK, vku

Správní soud v Sofii ve středu zrušil rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který loni v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ bulharské společnosti Eurohold. Zprávu přinesl bulharský portál money.bg.

Uvedené rozhodnutí znamená, že věc se vrací bulharské antimonopolní Komisi na ochranu hospodářské soutěže (KZK) k novému projednání. Komise se podle webu money.bg může proti tomuto závěru sofijského správního soudu do čtrnácti dnů odvolat k bulharskému nejvyššímu správnímu soudu.

Antimonopolní úřad o zablokování prodeje aktivit ČEZ v Bulharsku rozhodl 24. října. V odůvodnění rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (v té době 8,6 miliardy korun) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

ČEZ i firma Eurohold následující měsíc podaly proti rozhodnutí každá za sebe správní žalobu. „Budeme se domáhat u soudu zrušení tohoto rozhodnutí, protože nám nepřijde jako relevantní. Eurohold prostě nemá nic v energetice v Bulharsku, a naopak je to relativně silná stabilní společnost, takže nehrozí, že by převzal bulharskou energetiku někdo, kdo na to nemá,“ řekl tehdy finanční ředitel ČEZ Martin Novák.

ČEZ si bulharská aktiva ponechá, pokud tamní úřady zablokují jejich prodej
ČEZ i Eurohold se budou soudit v Bulharsku. Napadly rozhodnutí tamního antimonopolního úřadu

Jaroslav Bukovský: Otazníky na burze pod bulharským sluncem

 

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!