Lobkowicz domlouvá síť minipivovarů v Číně | E15.cz

Lobkowicz domlouvá síť minipivovarů v Číně

Lobkowicz domlouvá síť minipivovarů v Číně
Ve východočínském městě Tchien-ťin vznikl pivovar s podporou Pivovarů Lobkowicz
• 
ZDROJ: čtk

Dušan Kütner

V čínském městě Tchien-ťin byl uveden do provozu první minipivovar, v němž se začalo licenčně vařit pivo z produkce tuzemských Pivovarů Lobkowicz. Pokud se pilotní projekt osvědčí, pátá největší tuzemská pivovarnická skupina počítá s vybudováním celé sítě minipivovarů, a to nejen v Číně.

„České pivo má všeobecně na čínském trhu dobré jméno a Pivovary Lobkowicz jsou na něm již několik let zastoupeny svými výrobky,“ řekl mluvčí pivovarnické skupiny Petr Božoň. „Ačkoli tento projekt odstartoval v Číně, registrujeme podobné poptávky z více zemí,“ dodal.

Pivovary Lobkowicz s výstavem zhruba 850 tisíc hektolitrů ročně zatím nejvíce vyvážejí do Německa, na Slovensko a do Polska. A obří čínský trh vnímají jako velkou šanci.

Na první fázi projektu se Pivovary Lobkowicz přímo finančně nepodílejí. Zajišťují ale vše potřebné pro výrobu piva – tedy především receptury, vstupní suroviny či technologii vaření piva. Součástí licence je i přítomnost českého sládka, který bude osobně dohlížet na výrobu piva i jeho čepování a bude zároveň zaučovat místní personál. Licenčně by se měl v Číně vyrábět zejména ležák Lobkowicz Premium.

„Parametry by měly v maximální míře odpovídat pivu vařenému v Čechách,“ uvedl Božoň. V minulosti do nejlidnatější země světa dodával například Budvar či Pivovar Černá Hora, loni první zásilku s pivem odeslal i menší pivovar Herold Březnice.

Češi se tak snaží využít příklonu Číňanů k dražším pivům vyráběným tradičním řemeslným postupem. Čína totiž zatím podle údajů svazu pivovarů stále nefiguruje ani mezi osmnácti největšími odběrateli českého piva.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud