Rusko těží nejméně ropy za poslední tři roky, na vině jsou problémy se znečištěním suroviny | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Rusko těží nejméně ropy za poslední tři roky, na vině jsou problémy se znečištěním suroviny

ČTK

Produkce ropy v Rusku klesla počátkem července na nejnižší úroveň za tři roky. Dolů ji táhl zejména pokles těžby největšího ruského producenta Rosněfti. Ruská těžba se v červenci snížila na 10,79 milionu barelů ropy denně z 11,15 milionu v červnu a byla tak nejslabší od srpna 2016, kdy činila 10,71 milionu barelů denně.

Propad produkce podle informací agentury Reuters z ruských průmyslových kruhů vykázala společnost Rosněfť, a to v průměru o 11 procent denně. Pokles následuje poté, co bylo v polovině dubna zjištěno znečištění ropy z Uralu. Dodávky ropovodem Družba musely být pozastaveny, od té doby ale byly částečně obnoveny.

Rosněfť pokles své těžby zdůvodňuje rozhodnutím ropného monopolu Transněfť snížit příjem ropy kvůli problémům s kontaminací. Firma uvedla, že Transněfť zavedla „podstatný“ limit na odběr ropy z jejího dceřiného podniku Juganskněftěgaz. Podle Reuters se těžba Juganskněftěgazu snížila v prvním červencovém týdnu o 30 procent v porovnání s červnovým průměrem.

Těžba se v tomto měsíci ještě může zotavit, stejně jako v červnu, kdy na počátku měsíce klesla na 10,87 milionu barelů denně, upozornila agentura Reuters.

Těžba ropy v kartelu OPEC klesla na čtyřleté minimum
Novým šéfem Unipetrolu je Tomasz Wiatrak
Česko je skeptické k unijní korporátní dani. Přestože by na ní mohlo vydělat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!