Zájemce o bulharská aktiva ČEZ opět narazil | e15.cz

Zájemce o bulharská aktiva ČEZ opět narazil

Jan Pavec

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bulharská komise pro ochranu hospodářské soutěže opět pozastavila řízení, ve kterém se zabývala převzetím místních aktiv české polostátní energetické společnosti ČEZ firmou Inercom. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na stránkách úřadu. Komise svůj krok zdůvodnila souběžně probíhajícím řízením u místního Nejvyššího správního soudu.

„Rozhodnutí tohoto případu je závislé na konečném rozhodnutí soudu o zákonnosti kroku, jímž komise zabránila požadované změně kontroly v dotčených společnostech,“ uvádí úřad ve svém rozhodnutí.

Komise se obává toho, že by její rozhodnutí mohlo být v rozporu s budoucím soudním usnesením. Sám Nejvyšší správní soud přitom v prosinci antimonopolnímu úřadu přikázal věc znovu otevřít. „Připravujeme odvolání a podle našich informací stejně postupuje i Inercom,“ uvedla tisková mluvčí polostátní firmy Alice Horáková.

ČEZ se na prodeji svých bulharských aktiv se společností Inercom dohodl loni v únoru. Nejasné pozadí Inercomu vyvolalo pozdvižení na bulharské politické scéně. Transakci následně zablokoval antimonopolní úřad s tím, že by společnost získala na místním trhu dominantní postavení. Inercom přitom vlastní jen několik solárních elektráren.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery