Do svých interiérů investují firmy čím dál více. Podívejte se na vítěze soutěže Kanceláře roku

Czech Promotion – Cena poroty (autor: KURZ architekti)

Czech Promotion – Cena poroty (autor: KURZ architekti) Zdroj: Kanceláře roku

Hilti ČR - v kategorii hybridní kanceláře (autor: S.H.S architekti)
Studio Perspektiv - v kategorii inovativní kanceláře (autor: Studio Perspektiv)
Škoda Auto - v kategorii IT kanceláře (autor: Ing. Vlastimil Pacek)
VITOM realitní ekosystém - v kategorii malé kanceláře (autor: Lucie Kučerová Rožanská)
10
Fotogalerie

Přitáhnout a udržet lidi v kancelářích je po covidových letech čím dál obtížnější. Firmy proto investují do svých kanceláří. Mají být natolik pohodlné a příjemné, aby se lidem chtělo chodit každý den za kolegy do práce a nezůstávali jen s počítačem doma. Ukazují to i oceněné projekty osmého ročníku soutěže Kanceláře roku, která přinesla vítěze v deseti kategoriích.

„V soutěžních realizacích byla vidět skutečně vysoká úroveň provedení jednotlivých interiérů. Líbí se mi, že se firmy nebojí používat různé materiály obkladů, dekorativní stěrky, zajímavé tapety a další nevšední způsoby opláštění stěn. Využívají umělecká díla, atypická osvětlení a lampy, ale i designový nábytek vysoké kvality, neobvyklé vestavěné či volně stojící jednací prostory,“ pochvaluje si architektka a urbanistka Eva Le Peutrec, která byla letos součástí odborné poroty. Ta si všimla i toho, že se trendem stává používání jemnějších světlých barev, které navozují pocit pohody domova.

Porota hodnotila interiéry kanceláří z hlediska atraktivity a kvality pracovního prostředí, designu prostor, technologických a materiálových inovací, praktických vychytávek i celkové atmosféry. Standardem se čím dál více stávají různé zaměstnanecké zóny, kde je možné se občerstvit, pobavit s kolegy a třeba se neformálně poradit. V kancelářích také vznikají různá místa setkávání, kde se mohou sejít a poradit různě velké týmy, i třeba místnosti pro nerušený telefonický hovor. V oceněných kancelářích také nechybí zeleň.

Přehled vítězných projektů

  • Direct pojišťovna ‒ v kategorii velké kanceláře (autor: CAPEXUS)
  • Tietoevry Czechia ‒ v kategorii regionální kanceláře (autor: Schindler Seko)
  • Hilti ČR ‒ v kategorii hybridní kanceláře (autor: S.H.S architekti)
  • Second Foundation ‒ v kategorii startup kanceláře (autor: Bíza architekti)
  • VITOM realitní ekosystém ‒ v kategorii malé kanceláře (autor: Lucie Kučerová Rožanská)
  • Škoda Auto ‒ v kategorii IT kanceláře (autor: Ing. Vlastimil Pacek)
  • Studio Perspektiv ‒ v kategorii inovativní kanceláře (autor: Studio Perspektiv)
  • Scott.Weber Workspace ‒ v kategorii Hub & Co-working kanceláře (autor: Chapman Taylor)
  • Boston Consulting Group ‒ v kategorii Employee Friendly kanceláře (autor: Penta Real Estate)
  • Czech Promotion ‒ Cena poroty (autor: KURZ architekti)

„Je zjevné, že si firmy uvědomují důležitosti kvalitního a příjemného pracovního prostředí pro zaměstnance. Zároveň velmi dobře rozumějí tomu, že toto pohodlí a vysoká úroveň kancelářských prostor motivuje lidi chodit každý den do práce a trávit zde velkou část dne,“ říká Le Peutrec.

Porota se skládala jak ze zástupců kancelářského byznysu, jako je Radek Procházka z Prochazka & Partners, Petr Zahálka z ProInterier, Jiří Zavadil z Vitra a Jaroslav Vendl ze SilentLab, tak i z architektů v čele s Evou Le Peutrec a předsedou Obce architektů Olegem Hamanem. Porotci vybírali z 88 došlých návrhů.