JT Real Estate.</textarea></div></div><div id= | E15.cz

J&T vstoupila do obřího developerského projektu české skupiny Nordic Investors v Bratislavě

Daniel Novák

Tuzemská investiční skupina Nordic Investors prodala část velkého developerského projektu Nové Vajnory v Bratislavě společnosti J&T Real Estate. Pozemky o 85 hektarech patří mezi největší ucelená rozvojová území ve slovenské metropoli. 

O spolupráci na projektu s Nordic Investors měla zájem řada developerů. „Pro J&T Real Estate jsme se nakonec rozhodli kvůli jejich přístupu a velmi zkušenému domácímu týmu. V neposlední řadě také snížením expozice na slovenském realitním trhu získáme kapitál pro naše další ambiciózní projekty, zejména v oblasti telekomunikací,“ uvedl většinový majitel Nordic Investors Tomáš Otruba. Cenu žádná ze stran nekomentovala. 

Plány obou investorů zahrnují revitalizaci území, zachování zelených ploch vhodných k rekreaci a odpočinku a výstavbu nízkopodlažních bytových domů. Počítá se rovněž s vybudováním kanceláří, obchodů a služeb. V centrální části území má vzniknout jezero odvodňující často zatopené oblasti Vajnor.

„Nové Vajnory pro nás představují projekt s dlouhodobým potenciálem. Věříme, že při zodpovědném přístupu k řešení všech podstatných záležitostí pro místní komunitu, jakož i rozvoj samotné Bratislavy, nabídne tento projekt v budoucnu velmi příjemné prostředí k bydlení, práci i volnočasové aktivity,“ sdělil Pavel Pelikán, výkonný ředitel J&T Real Estate.

Společnost Nordic Investors získala pozemky ve Vajnorech v roce 2016 od rakouské konsolidační agentury. Nové Vajnory by spolkly 24 pražských Václavských náměstí nebo 156 fotbalových hřišť.

Skupina J&T má s developerskými projekty na Slovensku bohaté zkušenosti. Aktuálně v Bratislavě buduje novou čtvrť Eurovea City. Za sebou má také výstavbu čtvrti Zuckermandel pod Bratislavským hradem nebo nejvyšších bytových mrakodrapů na Slovensku Panorama Towers. 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!