Strabag se dostal ze ztráty, těží hlavně z dopravních staveb | E15.cz

Strabag se dostal ze ztráty, těží hlavně z dopravních staveb

Stavební firma Strabag se loni dostala z předloňské ztráty 152 milionů korun do čistého zisku 325 milionů korun. Tržby firmy meziročně klesly o 13 procent na 10,16 miliardy korun. Obrat firmy loni ze tří pětin tvořily zakázky z dopravního stavitelství.

"Celkový obrat v dopravním stavitelství se loni meziročně snížil o 15 procent. Toto snížení je zapříčiněno absencí nových velkých zakázek a nižším objemem prostředků přesunutých do oprav silnic první a druhé třídy," píše se ve výroční zprávě.

Mezi největší zakázky Strabagu v dopravním stavitelství patřily rekonstrukce dálnice D1 u Brna, modernizace bezpečnostních pásů na dálnici D2 a stavba obchvatu Mělníka. V pozemním stavitelství firma postavila například bytový komplex Atrium Radlická a kancelářskou budovu The Blox v Evropské ulici v Praze, tři haly v logistickém parku P3 Prague v Horních Počernicích nebo obchodní centrum v Přerově.

Česká Skanska pošle miliardovou dividendu do Švédska

Z velkých stavebních společností zveřejnily své výsledky za loňský rok Metrostav, Skanska ČR a Slovensko, Eurovia a Hochtief CZ. Metrostav zvýšil čistý zisk meziročně o 9,7 procenta na 495,6 milionu korun. Tržby mu klesly o 8,6 procenta na 17,6 miliardy korun. Skanska zvýšila provozní zisk meziročně o 8,2 procenta na 382 milionů korun.

Tržby jí klesly o 10,1 procenta na 14,2 miliardy korun. Eurovii klesl hrubý zisk o 26,8 procenta na 657 milionů korun. Tržby se snížily o 27,6 procenta na 13,4 miliardy korun. Hochtief CZ zvýšil čistý zisk o 122 procent na 111 milionů korun. Tržby mu klesly o 9,4 procenta na 5,09 miliardy korun.

Strabag patří do skupiny stejnojmenného rakouského koncernu. V Česku loni zaměstnával 1783 lidí.

Zmizí open space? Stále se s ním setkáváme, nejde o nic špatného, říká manažerka ze Skanska Property

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!