Babiš chce koupit majitele Aktuálně.cz | E15.cz

Babiš chce koupit majitele Aktuálně.cz

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeden z nejbohatších českých podnikatelů a předseda politického hnutí ANO 2011 Andrej Babiš podal nabídku na koupi skupiny Centrum Holdings, která na internetu provozuje portál Centrum.cz nebo zpravodajský server Aktuálně.cz. Deníku Lidové noviny (LN) to potvrdil sám Babiš. Odmítl ale sdělit, na kolik si společnost cení.

Podle listu to budou miliardy korun, protože současný vlastník, americká finanční skupina Warburg Pincus, investoval do Centrum Holdings zhruba 3,5 miliardy korun.

Mediální skupina, která se dlouhodobě pohybuje v červených číslech, je na prodej od června. O společnost se údajně zajímali vydavatelství Ringier Axel Springer CZ nebo spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek. Babiš s Tomkem jsou jediní, kdo zájem o Centrum Holdings otevřeně přiznali.

Jak LN uvedly, Babiš nedávno koupil také slovenské Hospodárské noviny z vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly. Vyloučil ale, že by se zajímal také o české tituly Economie jako jsou Hospodářské noviny a týdeníky Ekonom a Respekt. Bakalova firma BXR vlastnící Economii ale tuto transakci popírá. „Skupina BXR neprodala ani v současné době neprodává vydavatelství Economia ani žádné z jeho aktiv,“ uvedl mluvčí skupiny Petr Jonák.

Babiš se na mediální trh vrhl loni v souvislosti se vznikem své protikorupční iniciativy Ano 2011. V prosinci založil společnost AGF Media jako dceřinou firmu svého Agrofertu. Ta začala v březnu vydávat regionální týdeník 5+2.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah