iPhone 12 naváže na oblíbený design z minulosti | E15.cz

iPhone 12 naváže na oblíbený design z minulosti a nabídne LiDAR senzor pro virtuální realitu

Patrik Borýsek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Podle zdrojů agentury Bloomberg by se letošní iPhony měly navrátit k oblíbenému designu z dob iPhone 5. Částečně mají být také podobné novým iPadům. Navíc bychom se měli dočkat menšího výřezu displeje, který býval terčem kritiky jako nevzhledný a zabírající prostor.

Zároveň by měl být displej nově rovný, narozdíl od několik let používaného zaobleného stylu, a hrany telefonu se zostří. Šlo by říci, že se design vrátí o zhruba osm let nazpět do generace iPhonů 5, které jsou podle mnohých uváděny jako "jablečné" telefony s nejhezčím designem vůbec. 

Dočkat bychom se Apple fandové měli ovšem až na podzim. K mání by pak měly být čtyři modifikace lišící se od sebe výbavou a konstrukcí. U žádného z nich však nemá chybět podpora 5G. Nejdražší dva modely se pak budou pyšnit rámečkem z nerezové oceli a celkem třemi zadními fotoaparáty.

Nitro telefonu bude ukrývat nový procesor A14, zadní část pak poskytne 3D senzor LiDAR. Ten se objevil už v iPadu Pro z letošního března. Využití se naskýtá například v oblasti rozšířené reality. Nejvyšší verze nabídne baterii o kapacitě 4400 mAh a displej o velikosti 6,5 palců s frekvencí 120 Hz.

Výřezu v horní části displeje se Apple snaží zbavit zcela, tento rok to však dle zdroje Bloombergu ještě nestihne. Zároveň Apple představí nový a menší chytrý reproduktor HomePod. Novinka má patřit do kategorie přenosných bezdrátových reproduktorů. Takové jsou tedy zatím plány, do nichž samozřejmě může ještě promluvit vývoj koronavirové pandemie. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah