Manažerské rady šéfa Netflixu, díl první: Jak vyhodit zaměstnance | E15.cz

Manažerské rady šéfa Netflixu, díl první: Jak vyhodit zaměstnance

Manažerské rady šéfa Netflixu, díl první: Jak vyhodit zaměstnance
Reed Hastings
• 
ZDROJ: profimedia

Stanislav Šulc

Server E15.cz přináší svým předplatitelům první z trojice textů o firemní kultuře Netflixu. Reed Hastings, šéf streamovací služby, v nové knize No Rules Rules pozval čtenáře do své manažerské kuchyně, která dává zapomenout na zastaralé modely řízení z doby průmyslové revoluce. I díky tomu se z Netflixu stala jedna z nejúspěšnějších společností světa. V tomto díle se dozvíte, jak Hastings hledá správné zaměstnance a jak se těch nevhodných naopak snaží co nejefektivněji zbavit. Netflixu se navíc osvědčuje ignorovat i většinu zavedených nástrojů mzdové politiky.

Netflix. Téměř magické slovo, za nímž se skrývá jedna z nejvýraznějších firem uplynulých dvou desetiletí. Původně zásilková videopůjčovna během dvaceti let zcela proměnila vlastní byznys, stala se lídrem světového trhu se streamovaným videem a posléze vůbec první globální televizí nabízející vlastní seriály, reality shows a také filmy. A filmy úspěšné, když mají na kontě již několik Oscarů a dalších cen z celého světa.

Vůdčí osobností Netflixu je dlouholetý šéf Reed Hastings, jeden z nejúspěšnějších manažerů nejen zábavního průmyslu a jeden z nejbohatších lidí planety. „Za úspěchem Netflixu kromě samotné služby stojí především její orientace na inovace a jí podřízený model řízení firmy," uvádí Reed Hastings ve své knize No Rules Rules, která je pozvánkou do zákulisí firmy, v níž by chtěl pracovat skoro každý.

Jako za průmyslové revoluce

Kniha No Rules Rules vyšla v září a Hastings na ní spolupracoval s Erin Meyerovou, autorkou několika úspěšných knih o řízení a lektorkou na mezinárodní byznysové škole INSEAD.

„Modely řízení podniků se ustavovaly v průběhu průmyslové revoluce," píše Reed Hastings ke konci knihy. „V těch dobách šlo především o to vyvarovat se chyb, které často mohly být fatální.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!