Neomezená data dorazila do Česka | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Neomezené datové tarify dorazily už i do Česka. Jinde jsou standardem

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Po tlaku expertů i veřejnosti začínají operátoři nabízet klientům neomezené datové tarify. Mají však podmínky, například v podobě zřízení pevné linky v případě operátora Vodafone. V ostatních zemích Evropské unie jsou ale obdobné tarify už nějaký čas běžné a navíc za lepší cenu.

Celkem devět zemí Evropské unie se už nyní může pochlubit mobilními tarify s prakticky neomezeným datovým balíčkem. A to za ceny pohybující se v rozmezí od zhruba 370 korun do 717 korun, vyplývá z dat finské analytické firmy Rewheel Research. Konkrétně jde o Velkou Británii, Finsko, Bulharsko, Nizozemsko, Chorvatsko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu a Slovensko. U našich východních sousedů funguje neomezený tarif u operátora 4ka, a to za 20 euro, tedy asi 512 korun měsíčně. 

Štědrou nabídku mobilních dat mají například i Dánové. Ti mohou měsíčně využívat 500 GB za v přepočtu 430 korun. Všechny ceny uvedla a porovnala finská analytická společnost Rewheel Research. Jako "neomezené" vnímala pro porovnatelnost tarify na 500 gigabajtů dat.

Česko má vyšší ceny za mobilní data kvůli malé konkurenci

Čeští zákazníci se neomezených dat dočkali včera. Nabídku neomezených mobilních dat v Česku příští týden spustí Vodafone, včera tak učinil T-Mobile. Operátor O2 se na novinky teprve chystá. „O2 plánuje brzy představit revoluční nabídku mobilních tarifů, které budou mnohem lépe zohledňovat datové potřeby zákazníků,“ uvedla mluvčí společnosti Lucie Jungmannová. 

Vodafone a jeho nabídka pro zákazníky si zakládá na dvou základních podmínkách. Jde o objednání pevného připojení a pořízení nové služby nejméně pro dva členy domácnosti. Základní cena za 1 SIM kartu bude začínat na 599 korunách měsíčně. Ovšem spolu s pevným připojením a nutností používat službu alespoň u dvou osob, vyšplhá celková částka na 2 396 korun. T-mobile nabízí svým zákazníkům neomezené stahování pouze pro léto.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!