IFA 2019: přehled technologických novinek online | e15.cz

Veletrh IFA nabízí vše chytré, včetně teploměru na maso. Prohlédněte si novinky

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Berlíně začal technologický veletrh IFA, který patří mezi největší svého druhu na světě. Jedním z vrcholů úvodní části veletrhu je blok s názvem Showstoppers, přehlídka novinek pro analytiky a novináře. Pojďte se na ni s námi podívat.

Veletrh IFA je tradičně místem, kde si odbude evropskou premiéru mnoho nových chytrých mobilních telefonů. Zatímco například Apple nebo Huawei své novinky ukazují na samostatných akcích, na IFA představují nové telefony Sony, Nokia nebo Motorola.

Novinky přivážejí také výrobci televizí. Zatímco dosavadní vrchol v této oblasti představovalo rozlišení 4K, firmy jako Samsung, Sony nebo LG nyní následují Sharp a přicházejí s dvojnásobnou jemností obrazu, označovanou jako 8K.

IFA se letos nese také ve znamení bezpečnosti. Řada vystavovatelů do Berlína přiváží jak technologie zabezpečení domácnosti, které propojují s online světem, tak především bezpečnostní software pro soukromé uživatele a domácnosti.

Veletrh IFA 2019 - online přenos Showstoppers
Obnovit
21:10
5.  9.  2019

Dnešní online přenos ze Showstoppers končí. Další novinky z technologického veletrhu IFA přineseme na E15.cz v následujících dnech.

Showstoppers

21:08
5.  9.  2019

Rumunský startup Bitdefender nabízí produkty, které mají právě chytrou domácnost zabezpečit. Její zařízení se připojí k routeru a monitoruje vešketrý provoz v síti, tedy nejen počítače či chytré mobily, ale i televize či systémy chytrého vytápění nebo zabezpečení domácnosti.

Zabezpečení domácí sítě Bitdefender

20:51
5.  9.  2019

K chytré domácnosti patří i robotické vysavače. Takže na IFA nemůže chybět ani značka iRobot. 

Robotické vysavače iRobot

20:48
5.  9.  2019

Letošní IFA je plná vybavení pro chytré domácnosti. Kalifornská značka Arlo se chlubí mimo jiné několikaměsíční výdrží svých bezpečnostních systému při provozu na baterie.

Chytrá domácnost Arlo

20:25
5.  9.  2019

Kalifornská firma Skech sází na módní téma ochrany přírody. Až pouzdo na chytrý mobil od Skech doslouží, můžete ho klidně vyhodit na kompost. Je plně rozložitelné. 

Kompostovatelná pouzdra Skech

20:21
5.  9.  2019

Catalyst nabízí nárazu a voděodolné obaly na různá chytrá zařízení. Většina z nich chrání přistroj hlavně proti náhodnému namočení, ale třeba pouzdro na Apple Watch udělá z těchto chytrých hodinek přístroj vhodný i pro potapěče.

Ochranná pouzdra Catalyst

20:00
5.  9.  2019

Kodak přivezl do Berlína několik digitálních fotoaparátu, u kterých nejde ani tak o nejvyšší možnou kvalitu obrazu, jako spíše o zábavu. Prostřednictvím aplikace tak třeba umožní propojit fyzickou fotografii s interaktivním obsahem. Když někomu dáte fotografii pořízenou novým kodakem, stačí, aby nad ní podržel chytrý mobil se spuštěnou aplikací Kodaku - systém rozpozná snímek a spustí uživateli související video. Kodak ale nezapomíná ani na své kořeny. Současnou chudou nabídku klasických filmů by měly brzy obohatit navrátivší se legendy jako například Ektachrome.

Kodak propojuje fotografii s videem

19:36
5.  9.  2019

Motorola v paměti mnohých uvízla jako jedne z průkopníků v oblasti mobilních telefonů. Aktuální situaci značky dobře dokládá to, že na předním evropském veletrhu klade důraz na bezdrátová sluchátka.

Bezdrátová sluchátka Motorola

19:33
5.  9.  2019

Dell se na Showstoppers prezentuje nejen plnými regály laptopů určených především pro firemní zákazníky. Ukázal i několik sestav pro nadšené hráče.

Herní sestava Dell

19:20
5.  9.  2019

Pokud jste jako autor těchto řádků vyrůstali v 90. letech, asi znáte film Sám doma. Nutno řici, že pokud by hlavní hrdina Kevin bránil dům před zloději dnes, měl by mnohem jednodušší práci. Firma Netatmo v Berlíně přestavila chytrý alarm, který kromě obvyklých funkci nabízí jednu specialitu - pokud venkovní kamera zachytí zloděje ve vaší zahradě ještě předtím, než se pokusí vloupat do domu, pošle na mobilní telefon upozornění. Pak je na vás, jestli zvolíte běžný postup a zavoláte policii, nebo si vyberete některý ze série zvuků, kterým můžete narušitele vyplašit. Na výber je například dětský pláč nebo štěkání psa.

Alarm s kamerou Netatmo

18:57
5.  9.  2019

Coloradská firma Popsockets vznikla v roce 2014 a během pěti let už dodává své produkty do řady zemí, včetně Česka. Vyrábí držáky mobilních telefonů, které využijete nejen v autě, ale třeba i jako skládací stojánek při sledování videí. Popsockets nabízejí zdánlivě nekonečné množství variací držáků, včetně takových, které potěší zejména dámy - ukrývají v sobě totiž kosmetické zrcátko.

Držák mobilu Posockets s integrovaným zrcátkem

18:51
5.  9.  2019

Chytré hodinky PowerWatch nemusí jejich uživatel teoreticky nikdy nabíjet. Energii si totiž vyrábějí z tělesného tepla nositele. Pokud zapnete úplně všechny funkce, tak je časem dostanete do úzkých, přiznávají tvůrci. Jinak by jim ale človek jako zdroj energie měl stačit.

Chytré hodinky Powerwatch

18:33
5.  9.  2019

Tahle věc se jmenuje Meater. Název spojuje slova "meter" (meřák) a "meat" (maso). A dělá přesně to, co si nejspíš myslíte. Zapíchnete Meater do masa, dáte ho do trouby nebo na pánev a aplikace v mobilu vám ukazuje, jaké je teplota uprostřed připravovaného steaku nebo pečínky. Aplikace se neomezuje jen na suché měření teploty, ale přidává i doporučení, jak dlouho ještě maso péct, aby bylo takové, jaké jej chcete.

Chytrý teploměr na maso - Meater

18:20
5.  9.  2019

Začneme u hygieny. Mobilní telefon bereme do ruky mnohokrát za den, a ta ruka není vždy právě čistá. Firma Lexon nabízí řešení - bezdrátovou nabíječku, která zároveň telefon během nabíjení osvicuje UV zářením a tak ho dokonale zbaví choroboplodných zárodků. Během září bude nabíječka dostupná i v Česku.

Bezdrátová nabíječka Lexon

18:15
5.  9.  2019

Vážení čtenáří, vítejte u online reportáže E15 z přehlídky technologických novinek Showstoppers na berlínském veletrhu IFA.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah