Advokáti pomáhající s miliardovými transakcemi stěhují centrály | E15.cz

Advokáti pomáhající s miliardovými transakcemi stěhují centrály

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Miliardář Petr Němec a zahraniční realitní skupiny Immofinanz a Lordship vydělají na přesunu dvou silných advokátních firem do nových prostor. Zaplní se prostory Šporkovského paláce i bývalé banky Na Příkopě 14.

Tuzemské centrály hned dvou velkých advokátních kanceláří se v Praze přesunou na jiné místo. Právníci z globálně působící kanceláře Dentons se posunou z Platnéřské u Karlova mostu do nově předělaného Šporkovského paláce. Advokáti z dalšího právnického obra DLA Piper se přestěhují do nových kanceláří v ulici Na Příkopě.

„Rozhodli jsme se stěhovat z důvodu potřeby nových dostatečně velkých reprezentativních prostor. Naše kancelář rychle roste a na Šporkovském paláci nás zaujala vize architektů a možnost mít originální prostory, kde se skloubí moderní architektura s původními prvky,“ řekl Ladislav Štorek, vedoucí partner Dentons pro Českou republiku.

Z pronájmu pro Dentons bude profitovat developerská společnost Sebre miliardáře Petra Němce. Délka pronájmu i výše nájemného je nadstandardní. „Celková velikost transakce je okolo tří tisíc metrů čtverečních kanceláří. Měsíční nájemné je pravděpodobně jedno z nejvyšších na trhu okolo pětadvaceti eur za metr čtvereční a smlouva na deset let,“ sdělil Radek Procházka, šéf poradenské společnosti Prochazka & Partners. Dentons budou mít pro sebe celou jednu část projektu s vlastní recepcí.  

Konkurenti z DLA Piper se přestěhují do projektu Na Příkopě 14 do budovy, kde už sídlí jiná velká advokátní společnost White & Case. „Přesun sídla společnosti DLA Piper je především důsledkem růstu pražské pobočky,“ uvedl Miroslav Dubovský, šéf firmy pro Českou republiku. Se stěhováním jeho kanceláři pomohla konzultantská firma Knight Frank.

V obchodní části bývalé banky je pobočka legendárního hračkářství Hamleys. Nemovitost je ve společném vlastnictví anglické developerské společnosti Lordship a rakouské skupiny Immofinanz.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video