Altner žádá rozpuštění ČSSD, prý porušuje zákon i ústavu | E15.cz

Altner žádá rozpuštění ČSSD, prý porušuje zákon i ústavu

Zdeněk Altner
Zdeněk Altner
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý advokát Zdeněk Altner dnes kvůli sporu s ČSSD podal podnět k rozpuštění či pozastavení činnosti strany. Svůj dopis adresoval vládě, po níž požaduje, aby jeho případ prozkoumala a k Nejvyššímu soudu dala návrh na omezení činnosti sociálních demokratů. Napsal to dnes server idnes.cz. Altner s ČSSD vede spor o téměř 338 milionů korun za jeho zastupování strany ve sporu o Lidový dům.

Altner podnět adresoval i prezidentu Miloši Zemanovi a Sněmovně. Píše v něm, že ČSSD nesplacením dluhu porušuje zákon i ústavu, z čehož „je nutno vyvodit patřičné důsledky“. Podle Altnerova prohlášení sociální demokraté dlouhodobě neřeší své závazky a nerespektují zásady právního státu, uvedl server idnes.cz.

Městský soud v Praze koncem března přiznal Altnerovi téměř 338 milionů korun, podle pravomocného verdiktu ČSSD bývalému advokátovi dluží za zastupování ve sporu o Lidový dům. Sociální demokraté odmítali zaplatit a peníze posílali jen Altnerovým věřitelům, kteří se straně hlásili. Zároveň se dovolali k Nejvyššímu soudu, který minulý týden odložil vykonatelnost rozhodnutí pražského soudu. Strana tak zatím Altnerovi platit nemusí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video