Ani Babiš na Colours prodejce nepřesvědčil, třetina stánkařů na festivalu neměla EET | E15.cz

Ani Babiš na Colours prodejce nepřesvědčil, třetina stánkařů na festivalu neměla EET

ČTK

Deset z 32 prodejců, které minulý týden na festivalu Colours of Ostrava zkontrolovali pracovníci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, porušilo povinnosti spojené s elektronickou evidencí tržeb (EET). Čtyřem z nich udělili kontroloři na místě pokuty dohromady za sedm tisíc korun a v šesti případech zahájí finanční úřad přestupkové řízení.

Pokuty byly ukládány především za porušení povinnosti zaslat správci daně datovou zprávu o evidované tržbě a za nevystavení účtenky zákazníkovi. 

Rádi si rýpneme do pověsti kapely jediného hitu, říká kytarista skupiny Midnight Oil

Uvedla, že úřad před zahájením Colours vyhotovil leták upozorňující na povinnosti týkající se EET v souvislosti s festivalem a také leták, ve kterém prodejce upozorňoval na možnou kontrolu dodržování těchto povinností. "Oba letáky prodejci obdrželi od pořadatelů festivalu při své akreditaci. Finanční úřad proto předpokládal, že si prodejci budou své povinnosti plnit. Přesto se tak ve třetině případů nestalo," uvedla Homolová.

Elektronicky musí od konce loňského roku evidovat tržby ze svého podnikání restauratéři a hoteliéři. Od března pak platí tato povinnost i pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!