ANO vrátí 200 tisíc korun od dodavatele neprůstřelných vest | e15.cz

ANO vrátí 200 tisíc korun od dodavatele neprůstřelných vest

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hnutí ANO vrátí finanční dar majiteli firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení ministerstva obrany na dodávku neprůstřelných vest. Na twitteru to oznámil předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. 

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) chce okolnosti výběru vysvětlit, jak ho k tomu vyzval předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).

"Nařídil jsem, aby hnutí okamžitě vrátilo dar panu Stanislavu Petrovi. A požádal jsem kolegy, aby příště lépe prověřovali naše dárce," napsal Babiš na sociální síti.

Místopředseda ČSSD Hamáček po zveřejnění informací o daru 200 tisíc korun uvedl, že Stropnický musí vyvrátit veškerá podezření. Kalousek napsal, že věc vypadá velmi vážně a Stropnický bude mít ve Sněmovně co vysvětlovat. "S radostí vám ve Sněmovně vysvětlím, jaké to je, když firmu vybere nezávislá komise na základě nejnižší ceny," odpověděl jim na twitteru Stropnický.

Balistické vesty od české firmy Argun stály 255 milionů korun. Sobotní deník Právo uvedl, že začátkem loňského října, v době, kdy ministerstvo vybíralo ze čtyř nabídek, poslal majitel firmy Argun Petr peníze na účet hnutí. Stropnický jakoukoli souvislost popřel.

Společnost Argun dodá armádě 5500 neprůstřelných vest, smlouva byla podepsána začátkem března. Dodávky se uskuteční do roku 2020, první ještě letos.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video