Babiš je nejbohatším Slovákem, zůstává jediným eurovým miliardářem | E15.cz

Babiš je nejbohatším Slovákem, zůstává jediným eurovým miliardářem

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejbohatším Slovákem zůstal podle slovenské edice časopisu Forbes český ministr financí Andrej Babiš. Majetek rodáka z Bratislavy a majitele skupiny Agrofert časopis ve svém nejnovějším vydání odhadl na 2,37 miliardy eur (64,2 miliardy korun) oproti loňským 2,04 miliardy eur.

Babiš je mezi Slováky podle časopisu jediným eurovým miliardářem. V žebříčku nejbohatších Slováků na druhém místě skončil Ivan Chrenko z developerské společnosti HB Reavis, která podniká nejen na Slovensku, ale i v Česku a dalších zemích.

Hodnota Chrenkova majetku se podle časopisu proti loňsku zvýšila o 80 milionů na 730 milionů eur (19,8 miliardy korun). Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem za 530 milionů eur (14,3 miliardy korun).

Pořadí na prvních třech místech se proti loňsku nezměnilo. Žebříček nejbohatších Slováků časopis Forbes letos rozšířil na 15 z předchozích deseti jmen. Jejich majetek ocenil dohromady na téměř 8,5 miliardy eur, což odpovídá více než 11 procentům výkonu slovenské ekonomiky za minulý rok.

Do žebříčku se letos dostala i jedna žena, Mária Blašková, která po zesnulém manželovi zdědila podíly ve skupině Moravia Steel. Jejím hlavním aktivem jsou Třinecké železárny.

Babiš zakrýval vlastnictví Čapího hnízda, aby získal evropské miliony

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video