Češi na hokejový šampionát prosázeli přes půl miliardy korun | E15.cz

Češi na hokejový šampionát prosázeli přes půl miliardy korun

Češi na hokejový šampionát prosázeli přes půl miliardy korun
Jaromír Jágr
• 
ZDROJ: ČTK/getphoto.cz/Adámek Ladislav

ČTK

Češi na zápasy hokejového mistrovství světa prosázeli přes půl miliardy korun, dvě největší sázkové kanceláře evidují sázky za celkem 535 milionů korun. Překvapivé výsledky nahrály bookmakerům, kteří byli úspěšnější, řekli zástupci největších sázkových kanceláří. Na zimní olympiádu se však letos sázelo ještě více.

„Hokejový šampionát naplnil předpoklady, když lidé u Tipsportu prosázeli kolem 280 milionů korun. Jasně nejsázenějším zápasem bylo derby Česko - Slovensko, na který jsme přijali sázky přes deset milionů korun,“ informoval mluvčí Tisportu Jiří Hadrava.

Také u Fortuny jsou s objemem sázek spokojení. „Mistrovství světa nakonec potvrdilo naše očekávání a díky boji českého týmu o medaile ho i mírně překonalo. Celkem se objem přijatých sázek v Česku vyšplhal na hranici zhruba 255 milionů korun, čímž se letošní šampionát stal rekordní,“ poznamenal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

V kursových sázkách podle Šraina platí, že výhry favoritů nahrávají sázkařům, překvapivé výsledky pak zase bookmakerům. „Vzhledem k řadě překvapení v základních skupinách nakonec hokejový šampionát dopadl mírně ve prospěch bookmakerů. Ve vyřazovací části turnaje už se sázejícím dařilo více, správně vyšly také tipy na zlatou medaili pro Rusy, kteří byli největší favorité od začátku do konce mistrovství,“ poznamenal Šrain.

Fortuna, sázkyFortuna, sázkyAutor: Siebert Martin/Euro

Hadrava z Tipsportu poznamenal, že výhry papírových outsiderů jsou v posledních letech stále častější. „Výsledek řady zápasů sázkaře nepotěšil, a jsou tak letos méně úspěšní. Potvrdil se totiž trend z posledních let, kdy hokejoví trpaslíci stále častěji dokážou porážet tradiční hokejové velmoci,“ uvedl Hadrava s tím, že v tomto vedli Francouzi, kteří se stali „katy“ pro mnoho nadějně rozehraných tiketů.

„Překvapivými výsledky zásobovali sázkaře také naši hokejisté, kteří byli pro tipující favority na výhru po 60 minutách proti Slovensku, Francii i Dánsku, tedy zápasy, ve kterých český výběr po 60 minutách dokázal jen remízovat. Velmi úspěšní byli sázkaři až ve finále v neděli, kdy správně odhadli, že se mistry světa stanou Rusové a třetí místo získá proti České republice Švédsko,“ doplnil Hadrava.

Statisícové výhry

Někteří sázkaři trefovali i statisícové výhry. Vůbec nejvíce, 879.710 korun, vyplatila klientovi Fortuna. Vysokých 810 tisíc korun získal tipér, který v Praze na Václavském náměstí u Tipsportu vsadil 225 tisíc korun na výhru Švédska proti Bělorusku a Česka nad USA.

„Často lidé vsázeli vysoké částky na tutovky. Například jeden ze sázejících neváhal vsadit 200 tisíc korun na výhru Česka nad Itálií v nízkém kurzu 1,06:1, což představuje výhru šest procent ze vsazené částky, tedy čistého dvanáct tisíc korun,“ vypočítal Hadrava z Tipsportu. Smůlu měl naopak klient Fortuny, kterému nevyšel tip za 160 tisíc korun.

V příštím roce čekají více sázek

Hokejové mistrovství světa patří ke třem vrcholům letošního sázkařského roku. Prvním byla zimní olympiáda v Soči, na kterou se prosázelo rekordních více než 800 milionů korun. Ještě větší objem sázek by mělo přinést fotbalové mistrovství světa v Brazílii, kdy i přes neúčast českého týmu Tipsport i Fortuna odhadují pokoření půlmiliardové hranice objemu přijatých sázek u každé z těchto dvou sázkových kanceláří.

Více sázek si sázkové kanceláře slibují i od hokejového šampionátu v příštím roce, které se uskuteční v Praze a Ostravě. „Lze předpokládat, že zájem sázejících o tento šampionát bude ještě výrazně vyšší, než o ten letošní v Minsku,“ odhaduje Šrain z Fortuny.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!