Chovanec bude vládu o reformě policie pravidelně informovat | E15.cz

Chovanec bude vládu o reformě policie pravidelně informovat

Milan Chovanec (ČSSD)
Milan Chovanec (ČSSD)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) příští pondělí předloží vládě informace o reorganizaci policie. V materiálu popíše i průběh jednání se státními zástupci, kteří měli k organizačním změnám výhrady.

Kabinet bude podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) dostávat od vnitra informace pravidelně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že nevidí ale důvod k tomu, aby uspíšil schůzku Bezpečnostní rady státu, jak požadují koaliční partneři. Připomněl, že bezpečnostní rada už reorganizaci probrala, navíc vláda je vyšší orgán. Rada se má sejít 20. července.

Předseda ANO Andrej Babiš, jehož hnutí kvůli reorganizaci hrozilo i vypovězením koaliční smlouvy, zopakoval, že ANO se změnami nesouhlasí. „Souhlasím ale s panem premiérem, že vláda je víc než bezpečnostní rada,“ řekl.

Připomněl, že ve čtvrtek by se okolnostmi kolem reorganizace a souvisejícími tvrzeními policistů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu měl zabývat sněmovní bezpečnostní výbor.

Bezpečnostní rada kvůli reorganizaci jednala minulé úterý. „Během tohoto jednání jsme se dohodli, že ministr vnitra bude vládu pravidelně informovat o tom, jak probíhají organizační změny v policii,“ řekl Sobotka. Dnes si vládní partneři upřesnili, že první zprávu proberou už na příštím jednání kabinetu, dodal.

Vládní strany si podle Sobotky dnes situaci vyjasňovaly a vpodvečer v tom budou pokračovat na jednání koaliční rady. „Platí můj názor, že bych nechtěl, aby Bezpečnostní rada státu byla zatahována do konkrétních trestněprávních kauz,“ řekl Sobotka novinářům. Od řešení konkrétních podezření je tu podle něj policie, státní zastupitelství a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video