Chovanec žaluje Prahu 1, šibenice pro politiky podle ní nejsou přestupkem | e15.cz

Chovanec žaluje Prahu 1, šibenice pro politiky podle ní nejsou přestupkem

Milan Chovanec
Milan Chovanec
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr vnitra Milan Chovanec podal k městskému soudu žalobu proti nečinnosti na Prahu 1. Podle jejích úředníků nebylo nošení symbolických šibenic pro politiky na loňské protiuprchlické demonstraci přestupkem. Ministrovi vadí, že Úřad městské části Praha 1 celou věc odložil.

Premiér Bohuslav Sobotka Chovancův postup přivítal. Podle Sobotky by Česko nemělo být zemí, kde se konají demonstrace, které mají za úkol zastrašit lidi s jiným názorem. Předseda vlády to dnes řekl České televizi.

O Chovancově žalobě proti rozhodnutí úředníků z Prahy 1 dnes informoval deník Právo. Sobotka ministrův krok ve věci šibenic na demonstraci ocenil. „Podle mého názoru to je pohrůžka smrtí, a já jsem rád, že ministr Chovanec postupuje tímto způsobem,“ uvedl Sobotka.

ilustrační fotoAutor: ctk

Starosta Prahy 1 Lomecký dnes podle České televize označil Chovancův krok za mediální divadlo. Poukázal při tom na fakt, že ministerstvo napadlo postup úřadu až půl roku po vydání rozhodnutí.

Makety šibenic se objevily loni v červenci na demonstraci proti imigraci a uprchlickým kvótám v centru Prahy. Úřad městské části Praha 1 na podzim rozhodl, že muž, který šibenice přinesl, nespáchal přestupek. Rozhodnutí následně potvrdil pražský magistrát.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery