ČSTV chce žalovat Hušáka, náhrada škody činí 900 milionů | E15.cz

ČSTV chce žalovat Hušáka, náhrada škody činí 900 milionů

Aleš Hušák
Aleš Hušák
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Miroslav Jansta chystá žalobu na bývalého ředitele loterijní společnosti Sazky Aleše Hušáka za to, že ji přivedl do konkurzu. Náhradu škody vyčíslil na nejméně 900 milionů korun, informuje server iHNed.cz. Usnesení, aby svaz Hušáka žaloval, chce Jansta prosadit na sobotním sjezdu ČSTV.

Podle Jansty je 900 milionů korun suma, za jakou má ČSTV akcie Sazky evidované v účetnictví. „Nyní mají hodnotu korunu,“ řekl Hospodářským novinám. ČSTV byl největším, 67procentním akcionářem Sazky, po konkurzu a prodeji loterijní firmy skupinám PPF a KKCG ale zůstala z původní Sazky jejím akcionářům pouze prázdná skořápka, píše server. Podle jeho informací se k ČSTV přidají i další sportovní svazy, které byly akcionáři Sazky, například Sdružení sportovních svazů či představitelé Sokola.

Žalobu by měla podat právě Sazka a měla by být postavena na tom, že Hušák svojí činností zapříčinil znehodnocení akcií. „Důkazní břemeno bude na jeho straně, on musí dokázat, že to tak není,“ uvedl šéf Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl, který je nyní i předsedou představenstva původní Sazky. Není ale vyloučeno, že Hušák bude argumentovat, že o všech krocích rozhodovalo celé představenstvo a rozšíří se i na ně. „Máme ale důkazy, že to byl hlavně on,“ podotkl Jansta.

Delegátům sobotního sjezdu chce Jansta předložit osmdesátistránkovou analýzu o tom, proč Sazka zkrachovala. To, které kroky měly podle analýzy na krach Sazky největší vliv, ale nechce před sjezdem říct.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video