Fischerovým náměstkem se stal Bulíř. Nahradil odvolaného Tomana | E15.cz

Fischerovým náměstkem se stal Bulíř. Nahradil odvolaného Tomana

ministerstvo financí
ministerstvo financí
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr financí Jan Fischer jmenoval svým náměstkem odpovědným za hospodaření s majetkem státu a informatiku Radoslava Bulíře. Ten tak nahradil Lubomíra Tomana, který byl odvolán kvůli pochybnostem o získaném vysokoškolském vzdělání.

Bulíř působí na ministerstvu financí od roku 2005. Dosud šéfoval odboru rozvoje informačních a komunikačních technologií. „Je to pragmatická volba ve chvíli, kdy je vláda v demisi, a je to nejlepší řešení pro oblast hospodaření s majetkem státu a informatiku,“ uvedl ministr financí.

Fischer odvolal Tomana kvůli údajně falešnému diplomu. Toman ovšem trvá na tom, že vzdělání na Ekonomické univerzitě v Bratislavě získal řádným způsobem. Je připraven předložit originály listin prokazujících absolvování vysokoškolského studia ke znaleckému zkoumání jejich pravosti.

Podle televize Nova se Toman prokazoval falešným diplomem Ekonomické univerzity v Bratislavě, která prý potvrdila, že diplom nevydala.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.