Janoušek bojuje dál za svoje propuštění, podal stížnost | E15.cz

Janoušek bojuje dál za svoje propuštění, podal stížnost

Roman Janoušek
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lobbista Roman Janoušek podal stížnost proti zamítnutí své žádosti o přerušení trestu vězení. O přerušení žádal ze zdravotních důvodů, ale Krajský soud v Brně to zamítl, protože vězeňská nemocnice podle něj poskytuje potřebnou péči. Janouškovu stížnost nyní dostal krajský soud a předá ji Vrchnímu soudu v Olomouci, který o ní rozhodne. Stížnost nebude blíže komentovat. Janoušek dostal 4,5 roku vězení za sražení ženy autem.

Vrchní soud v Olomouci může rozhodnutí brněnského krajského soudu potvrdit, může ho ale také zrušit a vrátit mu věc k novému projednání. Sedmačtyřicetiletý lobbista tvrdí, že jeho zdravotní stav je natolik vážný, že by měl být propuštěn z věznice v Brně-Bohunicích, kde si odpykává trest. Její součástí je i vězeňská nemocnice.

Když nedávno požádal krajský soud o přerušení trestu, dotázal se soud vězeňských lékařů na zdravotní stav Janouška. Podle jejich vyjádření mu je schopna věznice poskytnout potřebnou zdravotní péči. Proto soud návrh na přerušení trestu zamítl.
Janoušek již v minulosti usiloval o přerušení trestu ze zdravotních důvodů, ale neuspěl. Ve vězení je od listopadu 2014.

Zákaz řízení

Opilý lobbista srazil v roce 2012 v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud ale trest zpřísnil na 4,5 roku za mřížemi. Janoušek po odpykání trestu nesmí sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video