Korejci a Číňané objevili Prahu. Nahrazují ruské turisty | E15.cz

Korejci a Číňané objevili Prahu. Nahrazují ruské turisty

Pohled na Karlův most
Pohled na Karlův most
• 

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokles počtu ruských turistů v Praze se hoteliérům i cestovním kancelářím daří letos nahradit návštěvníky z Jižní Koreje, Číny a okolních zemí. V prvním pololetí podle odhadu poradenské společnosti Mag Consulting vzrostl počet zahraničních turistů v Česku i Praze meziročně o 2,3 procenta. Zahraniční návštěvníci ale zůstávají v Česku kratší dobu.

Rusy v Praze nahrazují hlavně Korejci. „Velký nárůst zaznamenáváme u klientů z Asie, zejména z Jižní Koreje. V současnosti dokonce hosté z Jižní Koreje dvojnásobně převyšují počtem přenocování hosty přicházející z Německa,“ uvedl regionální ředitel hotelové sítě Vienna International Francois Mary.

Pražský hotel Intercontinental registruje pokles počtu ruských hostů o 20 procent. Naopak roste počet turistů z USA, Dálného východu, Německa a Španělska. „Sezonu hodnotíme poměrně dobře, obsazenost se nám daří úspěšně zvyšovat, nicméně vzhledem k velké konkurenci v rámci Prahy a i ostatních evropských měst cena stagnuje,“ uvedla marketingová koordinátorka hotelu Simona Seidlová.

Výpadek ruských turistů bude pokračovat

Podle odborníků na cestovní ruch se v druhé polovině roku může pokles počtu ruských turistů prohloubit. „Výpadek v počtu turistů z Ruska se podařilo za první pololetí plně nahradit. Druhé pololetí již nebude tak příznivé,“ upozornil analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting.

„Sezóna by mohla vypadat dobře, kdyby nebylo poklesu turistů z Ruska. Odhadujeme pokles na cca 20 procent, ale pokud se bude situace mezi EU a Ruskem dál vyhrocovat, můžeme se dočkat i většího poklesu. Pro některé lokality to může mít katastrofální důsledky,“ dodal Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří ČR. Největší růst zájmu o ČR letos očekává u Číňanů a Korejců. Poslední měsíce ukazují i na růst návštěvníků z Polska.

Cestovní agentury evidují snížení počtu rezervací ruských turistů od dubna letošního roku o pětinu. „Na letní termíny zaznamenaly hotely objednávky až o 35 - 40 procent nižší, a to především u individuálních cestujících,“ dodala tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

„Přes obavy o příjezdovou turistiku v letní sezóně se ty nejčernější předpovědi nenaplnily, turisté jezdí dál, zaznamenali jsme nárůst zájmu o hotely v krajích - hlavně v Ostravě, Olomouci nebo například Špindlerově Mlýně. Je vidět, že turisté objevují kromě hlavního města i další metropole,“ uvedla mluvčí CPI Hotels Dana Belušová.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.