Krádež dat k milionům e-mailům v Německu zasáhla i Čechy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Krádež dat k milionům e-mailům v Německu zasáhla i Čechy

Krádež dat k milionům e-mailům v Německu zasáhla i Čechy
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dominik Bachurek, Mlada fronta E15

ČTK

Velká krádež přístupových dat k e-mailovým účtům odhalená v Německu se dotkla i uživatelů v České republice. Na seznamu je nejméně 138 uživatelských jmen a hesel ke schránkám v Česku. Uvedli to zástupci bezpečnostního týmu csirt.cz.

„Mezi kompromitovanými e-mailovými adresami je bohužel i nezanedbatelné množství firemních e-mailových adres. Nyní pracujeme na distribuci potřebných informací směrem k poskytovatelům, v jejichž sítích se nacházejí e-mailové servery, na nichž jsou provozovány napadené účty,“ uvedl mluvčí doménového sdružení cz.nic, které csirt provozuje, Vilém Sládek.

Podle Sládka není možné oslovit přímo držitele e-mailových adres. Existuje riziko, že by jim určená zpráva mohla být zachycena útočníky, kteří mají do schránky přístup.

Německý Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI) tento týden oznámil, že neznámí pachatelé ukradli přístupová data k 16 milionům e-mailových účtů, z nichž více než polovina nejspíš patří Němcům.

Na ukradené e-mailové účty přišel při prozkoumávání takzvaných botnetů, což jsou sítě hackery ovládaných počítačů. Z nich rozesílají spam nebo škodlivé programy na další počítače.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!