Místo Ratha půjde do krajských voleb jeho žena | E15.cz

Místo Ratha půjde do krajských voleb jeho žena

David Rath
David Rath
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, bru

Nové hnutí Středočeši2012.cz, které založil starosta Hostivice Jaroslav Kratochvíl, postavilo do čela kandidátky pro krajské volby někdejší mluvčí stíhaného hejtmana Davida Ratha Berill Maschekovou. Do voleb jde i Rathova manželka Eva. Informují o tom dnešní Lidové noviny.

Hnutí původně chtělo, aby jejich volebním lídrem byl sám Rath. Zůstává ale ve vazební věznici, kde je kvůli obvinění z přijetí úplatku. „Protože to s nadějí na jeho propuštění dopadlo špatně, nakonec jsme od toho upustili. Jinak ale David Rath do politiky určitě patří i přes to, co se stalo,“ řekl Kratochvíl, který po zatčení Ratha odešel z ČSSD.

Hostivice během vládnutí bývalého hejtmana vzkvétala. V minulých letech se obci podařilo získat 75 milionů korun z evropských dotačních programů.

Obvinění, kterému nyní Rath čelí, vzbuzuje podezření odhadně financování volební kampaně. „Nepočítám s velkou kampaní, nechceme dopadnout právě jako David Rath,“ odmítl pro deník jakékoli pochybnosti Kratochvíl.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.