Molo v centru Prahy za 38 milionů poslouží i malým lodím | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Molo v centru Prahy za 38 milionů poslouží i malým lodím

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Ředitelství vodních cest dá v příštích měsících desítky milionů korun do úpravy zánovního mola u nábřeží Edvarda Beneše. Lodní stání postavené teprve v roce 2008 bylo primárně určeno pro parkování lodí, nově bude sloužit i osobní a rekreační plavbě. Uzpůsobení mola většímu náporu cestujících vyjde na 38 milionů korun, provedou jej stavební firmy Labská, strojní a stavební společnost a Argo Automatizace.

„Upraví se například přístupové plochy tak, aby byly bezpečné pro veřejnost, promění se i design mola,“ řekl zástupce šéfa ŘVC Jan Bukovský. Molo budou moci po úpravách využívat i malá soukromá rekreační plavidla, která tuto možnost v centru Prahy dosud neměla. Malé lodě se zde budou moci připojit na elektřinu a strávit zde noc. Molo a uvázané lodě bude nově hlídat kamerový systém.

Stavba by měla začít v nejbližších dnech, částečně se lodím otevře už v dubnu se zahájením plavební sezony, hotovo pak bude do konce června. Ředitelství vodních cest zbudovalo téměř půlkilometrové molo v roce 2008 za necelých 70 milionů korun. Hlavním cílem bylo odlehčit přetíženému lodnímu stání na protilehlém nábřeží Na Františku. Úvaziště při pobytu v Praze využívají i velké hotelové lodě plující z Německa.

Zbourejme ty vily, vyzývá Prahu 6 developer, který chce na Letné stavět kanceláře

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!