Nečas neřekl, kolik bere jeho spolupracovnice. Rath ho nazval zbabělcem | E15.cz

Nečas neřekl, kolik bere jeho spolupracovnice. Rath ho nazval zbabělcem

David Rath
David Rath
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Silná slova zněla při slovní přestřelce, která se strhla při dnešních dopoledních písemných interpelacích poslanců na premiéra a členy vlády. Na jejím počátku stál středočeský hejtman David Rath (ČSSD), který chtěl od premiéra Petra Nečase vědět, kolik pobírá premiérova spolupracovnice Jana Nagyová. Nečas mu tuto informaci v písemné odpovědi odmítl sdělit. Rath o něm proto dnes prohlásil, že Nečas se chová jako ubohý zbabělec.

„Bojí se. Zbaběle se bojí! Chová se jako normální zbabělec! Zbabělec, který se bojí přiznat něco, co sám dělá. Schovává se a informace prostě jako malé děcko nechce sdělit!“ hřímal Rath na adresu předsedy vlády.

„Neurážejte premiéra této země, vy na to nemáte žádný nárok,“ prohlásil v reakci na Rathovo vystoupení předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. V nadsázce ocenil, že se Rath urazil několik zastávek tramvají z budovy středočeského krajského úřadu, který sídlí na pražském Smíchově, a poctil poslance svojí návštěvou.

Zároveň Rathovi sdělil, že v písemné odpovědi od premiéra je uvedeno, že se má ohledně platu Nagyové obrátit na vedoucího úřadu vlády. To, že tak neučinil, podle Stanjury znamená, že ho taková informace ve skutečnosti nezajímá. Nečas své rozhodnutí nesdělit údaje o platu Nagyové zdůvodnil tím, že jde o osobní údaj, který není možné sdělit bez jejího souhlasu.

Stanjura sdělil, že on osobně dnešní Rathovy výroky řešit u mandátového a imunitního výboru nebude. Poslance musela umravňovat řídící schůze a místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová (VV). Jak řekla, debata se dostala za hranice jednacího řádu i za hranice vkusu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video