Nečasová stáhla žalobu na Piráty, ti jí poděkovali za zviditelnění ve volbách

Kampaň Pirátů

Kampaň Pirátů Zdroj: ČTK

Jana Nečasová (dříve Nagyová)
2
Fotogalerie

Jana Nečasová (dříve Nagyová) stáhla žalobu na Českou pirátskou stranu, kterou podala kvůli své karikatuře na autobusu, který Piráti využívali v předvolební kampani. S odvoláním na informace Obvodního soudu pro Prahu 3 o tom dnes v tiskové zprávě informovali Piráti. Nečasová požadovala po straně omluvu.

Podle informací soudu Nečasová stáhla žalobu proti Pirátům bez udání důvodu. Piráti tento krok uvítali, zároveň vyjádřili přesvědčení, že jim žaloba Nečasové pomohla ke zviditelnění před volbami. "Chtěli bychom ještě závěrem znovu poděkovat nejaktivnější dobrovolnici pirátské předvolební kampaně paní Nečasové.

I s její PR pomocí Piráti dosáhli skvělého volebního výsledku téměř 11 procent a nyní mohou ve Sněmovně předkládat protikorupční legislativu tak, aby v České republice podobných kauz, jako byla ta okolo paní Nečasové, bylo co možná nejméně," uvedl poslanec Mikuláš Ferjenčík.

V Česku se blíží prezidentské volby. Vše o nich čtěte zde >>> 

Nečasová byla jedním z pěti cestujících vyobrazených na boku takzvaného "vězeňského autobusu", který Piráti využili v kampani. Kresbami chtějí poukázat na kauzy politických protivníků. Nečasová ve vězeňském oblečení na karikatuře držela loutku v podobě expremiéra Petra Nečase s odkazem na případ údajného zneužití vojenské rozvědky.

Kromě Nečasové nakreslili Piráti na bok autobusu v oděvu trestanců také šéfa ANO Andreje Babiše kvůli případu farmy Čapí hnízdo, premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli kauze OKD, předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v souvislosti s povolováním hazardních her a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha s připomínkou jeho korupční kauzy.

Nečasová se ještě před volbami u soudu domáhala předběžného opatření, které by zakázalo Pirátům její karikaturu používat. S požadavkem ale neuspěla. Piráti tehdy namítali, že mají právo v rámci volební kampaně svobodně vyjádřit své postoje.

Průběh prezidentských voleb sledujte v online přenosu >>>