NIKA Logistics upevnila spolupráci se skupinou Wienerberger | e15.cz

NIKA Logistics upevnila spolupráci se skupinou Wienerberger

Členové #NIKAteamu vnitrostátní dopravy, kteří mají projekt Wienerberger na starosti: Zleva: Vladimír Mrázek, Miroslava Rabasová – vedoucí dispečerka, Lenka Košťálová, Hana Veverková, Kateřina Saláková, Vlasta Morávková.
Členové #NIKAteamu vnitrostátní dopravy, kteří mají projekt Wienerberger na starosti: Zleva: Vladimír Mrázek, Miroslava Rabasová – vedoucí dispečerka, Lenka Košťálová, Hana Veverková, Kateřina Saláková, Vlasta Morávková.
• 
ZDROJ: NIKA Logistics
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Se společností Wienerberger, předním výrobcem pálených cihel, spolupracuje společnost NIKA Logistics již od roku 2000, kdy do portfolia svých služeb začlenila vnitrostátní kamionovou dopravu. V letošním roce spolupráce narostla kvalitativně i objemově: NIKA Logistics obstála ve výběrovém řízení na dopravu a stala se jedním ze tří výhradních partnerů v rozvozu produktů společnosti Wienerberger.

„Projekt chápu ze strategického pohledu za jeden z nejdůležitějších v posledních letech, zejména proto, že Wienerberger je dominantní skupinou ve výrobě a dodávkách stavebních produktů na vnitrostátním trhu v České republice,“ komentuje uzavřenou dohodu o spolupráci Miroslav Nádvorník, výkonný ředitel NIKA Logistics.

Tým vnitrostátní dopravy společnosti, vedený nejzkušenější dispečerkou v oboru paní Mirkou Rabasovou, zvládl přípravu a rozjezd projektu na výbornou. O kvalitě výkonu nejlépe svědčí skutečnost, že nárůst zajišťovaných přeprav pro skupinu Wienerberger je oproti roku 2015 více než dvojnásobný. V první polovině roku 2017 bude probíhat optimalizace projektu, po ní již bude následovat rutinní provoz.

Portfolio činností

Rok 2017 bude pro společnost NIKA Logistics významný i z toho pohledu, že oslaví dvacet let od svého založení. Tento dlouholetý člen holdingu Czechoslovak Group se za dobu své existence vypracoval mezi významné hráče v logistice a dopravě. Disponuje více než 250 vozidly různých typů a hmotností, která za rok najezdí více než 22 milionů kilometrů. Společnost provozuje také více než 20 tisíc metrů čtverečních skladovacích ploch.

NIKA Logistics se věnuje vnitrostátní i mezinárodní kamionové dopravě a spedici, pro své klienty zajišťuje skladovací a logistické služby, doménou je přeprava nadměrných a ADR zásilek. Společnost patří mezi poskytovatele námořní přepravy, a to jak kusových, tak celokontejnerových zásilek. Portfolio služeb doplňuje letecká a železniční doprava.

Kromě logistických služeb se NIKA Logistics věnuje též zemním a těžebním pracím, například realizaci zpevněných ploch, podkladních vrstev, komunikací nebo naopak demoličním činnostem. Od roku 2012 se společnost zaměřila i na těžbu písku a kameniva, které nabízí svým zákazníkům.

Holding Czechoslovak Group (CSG)

Díky dlouholetému členství využívá společnost NIKA Logistics synergií v rámci holdingu CSG. V rámci skupiny CSG je významným poskytovatelem logistiky pro společnost Tatra Trucks. V nejbližším období se bude NIKA Logistics podílet na přesunu výrobních kapacit společnosti Avia, již holding CSG v letošním roce získal. Od příštího roku obnoví CSG výrobu nákladních automobilů této tradiční značky v Přelouči, kam se výroba přemístí z pražských Letňan.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video