Paní „Mattoni“ staví v centru Prahy projekt za stovky milionů. Nově propojí Vodičkovu a Národní | E15.cz

Paní „Mattoni“ staví v centru Prahy projekt za stovky milionů. Nově propojí Vodičkovu a Národní

Daniel Novák

Mezi Jungmannovou a Vladislavovou ulicí v centru Prahy dokončí stavbaři ještě letos výstavbu víceúčelové budovy nazvané Rosetta Palace. Zahrne obchody, kanceláře a luxusní byty. Majitelkou projektu je Elena Pasquale. Investorka je z italské rodiny, která ovládá Karlovarské minerální vody.  

„Budova v Jungmannově ulici bude kompletně rekonstruována při zachování původního rázu budovy ve stylu Art Deco. Dokonce i její zadní fasádu obnovujeme ve stejném stylu,“ řekla deníku E15 developerka, která má projekt umístěný ve společnosti Euclide Invest. Tvář projektu určil architekt Michal Ibl. Ten nedávno pro společnost Baťa projektoval také přestavbu a dostavbu Harrachovského paláce v Jindřišské ulici.  

Projekt v Jungmannově ulici zkomplikovaly problémy se statikou původní budovy. Stavba si vyžádala i speciální základy. V podloží je totiž písek. „Zároveň byla budova v tak špatném stavu, že jsme ji museli prakticky celou strhnout, při zachování fasády s využitím speciálních kovových vzpěr. Z všech těchto důvodů bude celková výše investice zhruba 300 milionů korun,“ dodala Elena Pasquale.

Křetínský postaví u stadionu Sparty na Letné velký hotel. Přestaví i sparťanskou jižní tribunu

Od projektu se očekává pozvednutí lokality. „Nově zrekostruovaná budova výrazně přispěje ke zlepšení nejen maloobchodního prostředí v rámci Jungmannovy ulice. Opětovně vytvořený přímý průchod z Vladislavovy a Purkyňovy do Jungmannovy ulice významně zjednoduší pohyb mezi Vodičkovou ulicí a lokalitou stanice metra Národní,“ uvedl partner poradenské společnosti Cushman & Wakefield Jan Voslář.

Obchodní prostory už mají nájemce. Francouzskou pattiserii a cafeterii If Café tam otevře cukrářská celebrita Iveta Fabešová. Obchod bude mít v budově také e-shop s módou Zoot. „Do projektu v Jungmannově ulici se budeme přesouvat z Galerie Myšák. Výdejna v projektu Rosetta se řadí mezi naše největší výdejní místa,“ sdělila mluvčí Zootu Andrea Burgerová.

Exministr Pilip se znovu ocitl v insolvenčních kleštích. Bojuje se o zámek Trnová

Do realitního byznysu se pustil též Alessandro Pasquale, sourozenec Eleny a šéf Karlovarských minerálních vod. Nedaleko Anděla v Praze 5 koupil loni projekt na výstavbu kancelářského centra Green Point. Kapitál má rovněž v českobudějovickém obchodním a administrativním centru City Center.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!