Pokus o odstřel Zimoly nevyšel. Na hlasování ani nedošlo | E15.cz

Pokus o odstřel Zimoly nevyšel. Na hlasování ani nedošlo

ČTK

Zastupitelé Jihočeského kraje nakonec nehlasovali o budoucnosti hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD). Někteří členové opozičních stran žádali, aby ve funkci skončil. Důvodem je kauza rekreačního domu, který pro hejtmana nechává v Lipně nad Vltavou stavět šéf představenstva krajem zřizované společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

Koalice ve složení ANO, ČSSD a Jihočeši 2012 na mimořádném jednání otázku Zimolovy budoucnosti neřešila. Neprošlo ani hlasování o návrhu hnutí ANO, podle něhož je nemorální, aby rekreační objekt pro hejtmana nechal stavět Bláha. Pokusy o odstřel Zimoly a Bláhy skončily nezdarem.

Zimola od počátku tvrdí, že v případě rekreačního objektu v Lipně nad Vltavou nechyboval. "Přijde mi absurdní obhajovat něco, co je v souladu se zákonem i etikou," uvedl dopoledne Zimola.

Vnitrostranický souboj? Chovanec dal vyšetřovat Zimolu

Opoziční zastupitelé přesto navrhovali, aby hejtman rezignoval. Následně ANO navrhlo přestávku v jednání pro koaličního jednání.

Po pauze však koalice nebyla jednotná. Pro návrh, v němž stálo, že je nemorální, aby Bláha, který je de facto Zimolovým podřízeným, nechal stavět rekreační dům pro hejtmana, hlasovalo ANO. ČSSD se zdržela.

Podobně to dopadlo i s druhým návrhem. Ten se týkal budoucnosti Martina Bláhy ve vedení společnosti Jihočeské nemocnice. ANO chtělo, aby krajská rada na příštím zasedání řešila personální obsazení této pozice. ČSSD se hlasování opět zdržela a návrh znovu neprošel.

"Myslíme si, že koalice stále může fungovat. Pro nás není nepředstavitelná spolupráce s ČSSD, jen chceme, aby pan hejtman vysvětlil ta podezření, která se objevila," řekl Zimolův náměstek Jan Kubík (ANO).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!