Policejní prezident by rád viděl odstupujícího Martince ve vedení kriminálky | E15.cz

Policejní prezident by rád viděl odstupujícího Martince ve vedení kriminálky

Tomáš Martinec, šéf protikorupční policie rezignoval
Tomáš Martinec, šéf protikorupční policie rezignoval
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Odstupující šéf protikorupční policie Tomáš Martinec má zůstat na manažerském postu policie. Má působit na prezidiu.

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec na svou funkci rezignoval k 15. květnu po sporu s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. U sboru ale nekončí. Policejní prezident Martin Červíček již má pro Martince novou nabídku. Má působit ve vedení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Červíček to v České televizi.

Červíček v ČT uvedl, že by chtěl využít Martincovy zkušenosti v oblasti hospodářské kriminality. „Chtěli bychom na policejním prezidiu vytvořit určité analytické centrum, které by lepším způsobem sdílelo informace v šetření nejenom celorepublikových speciálních útvarů a myslím si, že to bude znamenat posílení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a já bych byl velmi rád, kdyby pan Martinec zastával nějakou pozici v hierarchii tohoto úřadu,“ uvedl Červíček.

Příprava systémových změn

Podle něho by měl, zřejmě jako náměstek, pomoci současnému řediteli úřadu s některými systémovými změnami, které Červíček chystá. Policejní prezident ale podotkl, že záleží také na výsledku šetření odboru vnitřní kontroly policejního prezidia kvůli sporu Martince s Bradáčovou. Červíček dnes uvedl, že oficiální výsledek šetření by měl být k dispozici v týdnu od 13. května, nyní ještě prezidium konzultuje některé otázky s generální inspekcí.

Bradáčová již dříve prohlásila, že ji chtěl protikorupční útvar poškodit informacemi o prověřování a možném trestním stíhání jejího manžela Tomáše Hájka. Podle žalobkyně ale útvar také zpracovával řadu kauz mimo dozor státního zastupitelství - například případy týkají solárních elektráren. Případů ale prý byly desítky. Bradáčová se proto obrátila na Červíčka, aby tyto informace prověřil.

Spor žalobkyně s policií vyšel najevo koncem března, kdy Bradáčová vyvracela v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 možnou podjatost v kauze IT zakázek ministerstva práce a sociálních věcí. V něm policisté prověřují i jejího manžela, se kterým ale žalobkyně již tři roky nežije. Bradáčová tehdy uvedla, že na ni kauzu vyrobil Martinec. To však Martinec odmítl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.