Policejní prezident by rád viděl odstupujícího Martince ve vedení kriminálky | E15.cz

Policejní prezident by rád viděl odstupujícího Martince ve vedení kriminálky

Policejní prezident by rád viděl odstupujícího Martince ve vedení kriminálky
Tomáš Martinec, šéf protikorupční policie rezignoval
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Odstupující šéf protikorupční policie Tomáš Martinec má zůstat na manažerském postu policie. Má působit na prezidiu.

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec na svou funkci rezignoval k 15. květnu po sporu s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. U sboru ale nekončí. Policejní prezident Martin Červíček již má pro Martince novou nabídku. Má působit ve vedení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování. Červíček to v České televizi.

Červíček v ČT uvedl, že by chtěl využít Martincovy zkušenosti v oblasti hospodářské kriminality. „Chtěli bychom na policejním prezidiu vytvořit určité analytické centrum, které by lepším způsobem sdílelo informace v šetření nejenom celorepublikových speciálních útvarů a myslím si, že to bude znamenat posílení Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování a já bych byl velmi rád, kdyby pan Martinec zastával nějakou pozici v hierarchii tohoto úřadu,“ uvedl Červíček.

Příprava systémových změn

Podle něho by měl, zřejmě jako náměstek, pomoci současnému řediteli úřadu s některými systémovými změnami, které Červíček chystá. Policejní prezident ale podotkl, že záleží také na výsledku šetření odboru vnitřní kontroly policejního prezidia kvůli sporu Martince s Bradáčovou. Červíček dnes uvedl, že oficiální výsledek šetření by měl být k dispozici v týdnu od 13. května, nyní ještě prezidium konzultuje některé otázky s generální inspekcí.

Bradáčová již dříve prohlásila, že ji chtěl protikorupční útvar poškodit informacemi o prověřování a možném trestním stíhání jejího manžela Tomáše Hájka. Podle žalobkyně ale útvar také zpracovával řadu kauz mimo dozor státního zastupitelství - například případy týkají solárních elektráren. Případů ale prý byly desítky. Bradáčová se proto obrátila na Červíčka, aby tyto informace prověřil.

Spor žalobkyně s policií vyšel najevo koncem března, kdy Bradáčová vyvracela v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 možnou podjatost v kauze IT zakázek ministerstva práce a sociálních věcí. V něm policisté prověřují i jejího manžela, se kterým ale žalobkyně již tři roky nežije. Bradáčová tehdy uvedla, že na ni kauzu vyrobil Martinec. To však Martinec odmítl.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!