Policie obvinila Randáka z úniku informací o odměnách Nagyové | E15.cz

Policie obvinila Randáka z úniku informací o odměnách Nagyové

Bývalý šéf rozvědky a nynější spolupracovník protikorupčního fondu Karla Janečka Karel Randák oznámil 13. září v Praze přijetí kandidatury do prezidentských voleb. (ČTK)
Bývalý šéf rozvědky a nynější spolupracovník protikorupčního fondu Karla Janečka Karel Randák oznámil 13. září v Praze přijetí kandidatury do prezidentských voleb. (ČTK)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, vag

Policie obvinila bývalého šéfa rozvědky a člena správní rady Nadačního fondu proti korupci Karla Randáka z úniku informací o výši odměn šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Potvrdili to obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárka Pokorná i sám Randák. Podle České televize byl obviněn i další člověk z úřadu vlády.

„Převzal jsem od policie oznámení o zahájení trestního stíhání kvůli úniku informací,“ řekl Randák. Podle svých slov ho pak předal advokátní kanceláři, která vypracovala stížnost. „S obviněním nesouhlasím, mám pocit, že je silně účelové,“ uvedl. Dodal, že na něj trestní oznámení podal úřad vlády. České televizi pak řekl, že si stíhání spojuje se svojí kandidaturou na prezidenta. Úřad vlády odmítl informaci o Randákově obvinění komentovat.

Bývalému šéfovi rozvědky hrozí podle žalobkyně Pokorné až pětileté vězení. Jeho stíhání není zatím pravomocné, o stížnosti ještě státní zastupitelství nerozhodlo. Druhému obviněnému již žalobci stížnost zamítli.

Informace o příjmech Nagyové unikly na začátku roku. Jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády prý bere základní plat kolem 30 tisíc korun. Ten se jí ale díky odměnám několikanásobně zvýšil. Loni v březnu měla na výplatní pásce celkem 273 tisíc korun hrubého, tedy zhruba 190 tisíc čistého.

Premiér Petr Nečas tehdy odměn Nagyové za mediální lynč a politický útok. Podle premiéra média přistoupila ke zveřejnění ukradených osobních dokumentů, čímž „překročila rubikon“. Podobné prémie jako jeho blízká spolupracovnice prý dostalo v úřadu vlády dalších 20 lidí. V lednu úřad vlády oznámil, že našel viníka úniku dat. Podle neoficiálních informací ČTK jím měla být sekretářka.

Karel Randák v polovině září oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta. Kvůli tomu pozastaví i členství ve správní radě protikorupčního fondu podnikatele Karla Janečka.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.