Politici těsně před volbami přitvrzují | E15.cz

Politici těsně před volbami přitvrzují

Ministr financí Andrej Babiš a premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) na schůzi vlády 22. září v Praze. Vláda má na programu mimo jiné návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2015.
Ministr financí Andrej Babiš a premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) na schůzi vlády 22. září v Praze. Vláda má na programu mimo jiné návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2015.
• 
ZDROJ: CTK

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předvolební boj o pražský magistrát přitvrzuje. Sociálně demokratické kandidáty přišel na mítink podpořit jejich šéf, premiér Bohuslav Sobotka, a nešetřil velkými sliby. Lídryně hnutí ANO Adriana Krnáčová zase napadla jedničku na kandidátce TOP 09, nynějšího primátora Tomáše Hudečka. ANO a TOP 09 mají v Praze podle předvolebních průzkumů prakticky stejné šance na vítězství.

Sobotka na setkání pražských sociálnědemokratických kandidátů s novináři zdůraznil, že prioritou budoucího rozvoje metropole je kvalitní dopravní infrastruktura. Za klíčovou věc nejen pro Prahu, ale celou zemi označil přímé železniční spojení centra s letištěm Václava Havla. Slíbil, že tento projekt bude jeho vláda prosazovat a také spolufinancovat. Rekonstruovaná železniční trať z Prahy do Kladna, která propojí letiště s centrem, by podle zastupitele Petra Dolínka mohla začít fungovat za osm let.

Výstavbu chce Sobotka podporovat z pozice premiéra bez ohledu na to, zda se ČSSD dostane do pražského zastupitelstva. „Vidím tady poměrně vysokou ekonomickou návratnost,“ prohlásil a dodal, že na stavbu by mohly jít i prostředky z Evropské unie.

Hudečkovy schůzky a Krnáčová

Pražská lídryně hnutí ANO pro komunální volby Adriana Krnáčová má před volbami úplně jiné starosti. Vrásky na čele jí dělá iniciativa primátora Hudečka, který se schází s představiteli dalších politických stran. „Dostala jsem nabídku, abych se s ním sešla v rámci nějakých předvolebních rozhovorů, sešel se prý už se všemi ostatními a se všemi se domluvil. Odmítla jsem to, odmítáme to, nebudeme se domlouvat za zády voličů,“ oznámila Krnáčová. S Hudečkem se klidně sejde, ale až po volbách.

Hudeček politické schůzky potvrdil, nevidí na nich nic nestandardního. Paní Krnáčové, jak uvedl, psal proto, že chtěl vědět, s čím jde hnutí do voleb. „To mě ostatně zajímá stále, ANO dosud nezveřejnilo program pro Prahu, jen několik populistických hesel,“ uvedl.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video