Praha loni hospodařila s dvoumiliardovým přebytkem | E15.cz

Praha loni hospodařila s dvoumiliardovým přebytkem

Pražská Nová radnice
Pražská Nová radnice
• 
ZDROJ: W.Rebel, Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hospodaření hlavního města skončilo za rok 2014 přebytkem ve výši zhruba 1,927 miliardy korun. Praha letos hospodaří s rozpočtem ve výši asi 56 miliard korun. To je zhruba stejně jako rozpočet, který byl schválen na loňský rok.

Konečné a reálné příjmy hlavního města byly podle materiálu schváleného pražskými radními v loňském roce nakonec asi 69,98 miliardy korun. Výdaje pak dosáhly částky 68,055 miliardy korun. Závěrku hospodaření města musí ještě projednat a schválit pražští zastupitelé. Schvalovaný rozpočet a skutečné hospodaření se tak nemusí v konečné závěrce shodovat.

Z materiálu rovněž vyplývá, že z celkového počtu 57 městských částí skončilo k 31. prosinci 2014 přebytkem hospodaření 35 radnic, 22 jich pak vykázalo schodek hospodaření.

Praha v letošním roce hospodaří s rozpočtem ve výši 56,3 miliardy korun. Na investice má 11,2 miliardy korun, tedy o něco více než loni. Město počítá s celkovými výdaji 56,3 miliardy a příjmy 42,1 miliardy. Schodek pokryje příspěvek od státu. Od začátku roku 2015 až do března Praha hospodařila v rozpočtovém provizoriu, rozpočet schválili zastupitelé právě až v březnu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.