Pražského předsednictva ANO se nečekaně zúčastní Babiš. Buňku překvapil | E15.cz

Pražského předsednictva ANO se nečekaně zúčastní Babiš. Buňku překvapil

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Glos Hynek / Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražského předsednictva ANO se dnes na žádost předsedy hnutí Andreje Babiše zúčastní i členové celostátního vedení. Babiš potvrdil, že se odpoledního jednání na magistrátu zúčastní. Členové pražského ANO schůzku naplánovali kvůli sobotnímu krajskému sněmu, který bude volit nové vedení. Neplánovaná účast šéfa hnutí některé členy pražské buňky překvapila. Jiní o ní vůbec nevěděli.

„Nechápu to, vždyť se jedná o krajské záležitosti. Není mi jasné, jak chce do krajských záležitostí zasahovat,“ řekl člen krajského předsednictva, který chtěl zůstat v anonymitě.

Babiš do záležitostí kraje zasáhl i v uplynulých dnech. Krajské předsednictvo ANO nejdřív odhlasovalo, že o nové magistrátní koalici nebude jednat s TOP 09, aby o týden později po svolení Babiše vzalo usnesení zpět. Podle TOP 09 to ukazuje na nesvéprávnost členů ANO. Pražská koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se po několika týdnech sporů rozpadla v úterý.

Nejistý osud Stropnického

Sobotní sněm bude volit nového předsedu místo Radmily Kleslové, která po mediální a politické kritice z funkce odstoupila. Babiš se před několika dny nechal slyšet, že by v čele znesvářené pražské buňky rád viděl ministra obrany Martina Stropnického.

Stropnický následně kandidaturu potvrdil. Objevily se ale informace, že buňka nakloněná Kleslové nebude v případné tajné volbě pro Babišova kandidáta hlasovat. V průběhu týdne dostali v Praze nominace i další kandidáti, mimo jiné místopředseda pražského ANO Matěj Fichtner nebo zastupitel Karel Grabein Procházka. Ale ani jeden z nich nakonec prý do boje o předsednické křeslo nepůjde.

Stropnický dnes uvedl, že představy ohledně místopředsedů má. Rozhodnutí je prý ovšem na členech sněmu. „Jména si určitě nechám pro sebe, Jde mi hlavně o to, aby vedení kraje bylo kompaktním a dělným týmem,“ napsal ministr.

Čtěte také:

Stropnický se šéfem ANO v Praze možná nestane. Rozpadne se rozhádaný klub?

Koalice v Praze je mrtvá, strany hledají nové partnery

Kleslová skončí i v čele pražského ANO, vadí jí prý štvavá kampaň

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video